За вплив на голову Харківської ОДА Кучера конкурують дві групи

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
За вплив на голову Харківської ОДА Кучера конкурують дві групи Кернес і Райнин зацікавлені в послабленні Кучера © Увесь Харків
Олексій Кучер вибудовує власні політичні зв'язки для посилення позицій.

Біля Олексія Кучера, якого президент Володимир Зеленський місяць тому призначив головою Харківської облдержадміністрації, сформувалися дві конкуруючі групи впливу.

"З одного боку, на лояльність Кучера розраховують і підтримують з ним контакт колишні харківські прикордонники Вадим Слюсарєв і Павло Сушко. З іншого ― голову ОДА активно консультують агробизнесмен Всеволод Кожем'яко і близький до нього ексголова обласної організації "Самопомочі", депутат Верховної Ради восьмого скликання Роман Семенуха", - пише Сергій Жуков у своєму матеріалі для DT.UA.

Сушко очолює обласну організацію "Слуги народу" і є заступником голови президентської фракції у Верховній Раді. Слюсарєв був одним із фактичних керівників виборчого штабу "слуг" і погоджував місцевих кандидатів-мажоритарників.

За даними DT.UA, в Офісі президента при прийнятті рішення про призначення Кучера прислухалися до Сушква і Слюсарєва.

"Не мав причин протестувати проти кандидатури Кучера й Арсен Аваков, котрий раніше лобіював Світличну. У "справі про рюкзаки" адвокат Олексій Кучер захищав у суді харківського бізнесмена Володимира Литвина, доброго знайомого сина очільника МВС Олександра і його близького соратника Ігоря Котвицького. Литвин виявився єдиним засудженим у справі: він пішов на угоду зі слідством і отримав умовний строк, сплативши державі 5 млн гривеньь", - зазначає автор.

Зараз Литвин входить до команди Кучера, виконуючи функції фактичного керуючого справами губернатора.

У коментарі DT.UA і Кожем'яко, і Слюсарєв підтвердили, що знайомі з Кучером, і високо оцінили його професіоналізм як юриста.

Семенуха повідомив, що познайомився з Кучером та іншими депутатами-харків'янами вже після виборів. Обговорювати свої кадрові перспективи ексдепутат з етичних міркувань відмовився, висловивши при цьому готовність підтримати голову ОДА. За словами Семенухи, в нього є "оптимізм щодо можливості позитивних змін".

Мер Харкова Геннадій Кернес, а також попередники Слюсарева Ігор Райнін і Юлія Світлична публічно атакують Кучера, намагаючись максимально послабити його.

"На відсутність лояльних депутатів в обласній раді накладається бажання ключових регіональних гравців максимально послабити Кучера. Показати як йому, так і Києву, хто насправді "в домі хазяїн". Зберегти цим своє становище або навіть домогтися нових преференцій", - пише автор.

"Кучер, у свою чергу, вибудовує політичні зв'язки, щоб зміцнити свої позиції. Він докладає зусиль для налагодження прямої комунікації з Зеленським, якої донедавна в нього не було. Намагається заручитися підтримкою очільника МВС, спертися на голів ОТГ і підібрати нові кадри для заміни голів районних адміністрацій. У роботі з депутатами Кучерові стала б у пригоді порада Авакова, якому як очільникові Харківської ОДА в роки президентства Віктора Ющенка доводилося працювати з вочевидь недружньою обласною радою, де більшість мали "регіонали"", - йдеться в статті.

Детальніше про політичну ситуацію в Харкові читайте в матеріалі Сергія Жукова "Харківський пасьянс. Кучер, Кернес, Райнін та інші" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі