За тиждень Рада не змогла прийняти жодного закону чи поправки

Поділитися
За тиждень Рада не змогла прийняти жодного закону чи поправки
Депутати чотири дні з'являлись лише для реєстрації в залі і ігнорували розгляд поправок до законопроекту про державну мову.

Народні депутати України на пленарному засіданні в п'ятницю вирішили не продовжувати розгляд поправок до другого читання проекту закону (№5670-д) про функціонування української мови як державної, а перенесли роботу на вівторок, 19 березня. Як заявила перший заступник голови Верховної Ради України Ірина Геращенко, депутати зареєстрували 187 депутатських запитів, тому на розгляд законопроекту в п'ятницю не залишиться часу.

"І це досить велика частина, щоб всі їх зараз оголосити, і вони пішли у відповідні міністерства та відомства. Також сьогодні у нас є рубрика "різне". Тому сьогодні ми не будемо розглядати законопроект про мову і поправки до цього законопроекту", - заявила з трибуни перший віце-спікер.

Водночас вона додала, що роботу над законопроектом парламент продовжить у вівторок, 19 березня, з поправки №490.

Зазначимо, що законопроект у другому читанні почали розглядати ще у вівторок, проте за три дні депутати не затвердили жодної поправки, оскільки прогулювали засідання. Хоча відповідно електронної реєстрації в залі були присутні близько 350 депутатів, в реальності їх було тільки трохи більше 100, що недостатньо для прийняття якогось рішення.

Таким чином, за поточний пленарний тиждень Верховна Рада розглянула менше 500 поправок до законопроекту про українську мову з 2063. Наступного тижня, з 19 по 22 березня, парламент буде працювати в пленарному режимі.

Читайте також: Депутати розглянули менше чверті поправок до мовного законопроекту

Зазначимо, що закон про забезпечення функціонування української мови як державної був затверджений у першому читанні 4 жовтня 2018 року. Відповідно до законопроекту, кожен громадянин України зобов'язаний володіти державною мовою, а держава, зі свого боку, забезпечує можливості для цього. Щоб отримати українське громадянство, іноземцям доведеться вивчити українську. Робоче спілкування має відбуватися українською мовою, як і діловодство та документообіг. Обслуговувати споживачів у різних сферах повинні українською мовою, і вже на прохання клієнта - будь-якою іншою.

Детальніше про нонсенси у новому законопроекті про державну мову читайте в статті Тетяни Пархоменко "Офшор для плагіаторів?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі