За роки боротьби з корупцією вона продовжує міцнішати — експерт - Політика - dt.ua

За роки "боротьби" з корупцією вона продовжує міцнішати — експерт

20 серпня, 15:03 Роздрукувати

"Наглядові" неурядові агентства, на жаль, переважно втрачають свій антикорупційний лицарський шарм через низку скандалів та оприлюднення фактів прямого фінансування їх різними групами впливу.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Практично, кожен політичний табір, що поступається або приходить до влади в Україні, оголошує боротьбу з корупцією одним зі своїх головних завдань. Поки що ми бачимо, що за роки такої "боротьби" корупція в нас тільки міцнішала. Спираючись на досвід країн, у яких цей процес успішніший, можна виділити кілька основних антикорупційних інструментів. Це публічне усвідомлення людей, політична воля керівництва держави, система правосуддя, ефективні правоохоронні органи та ЗМІ й неурядові агенції — як засоби нагляду.

Про це у своїй статті для DT.UA пише Олександр Чебаненко, експерт Українського інституту майбутнього. За його словами, "наглядові" неурядові агенції, на жаль, переважно втрачають свій антикорупційний лицарський шарм через низку скандалів і оприлюднення фактів прямого фінансування їх різними групами впливу.

"Що ж стосується медіа, то вони останнім часом — особливо впродовж президентської та парламентської передвиборних кампаній — підтвердили сумний факт, що роль ЗМІ як "збільшувального скла", котре має розслідувати й оприлюднювати приховане від громадськості, в нашій країні майже нівельована. На жаль, через "кишеньковість" більшості українських ЗМІ суспільство майже не реагує навіть на резонансні антикорупційні розслідування журналістів, бо бачить за цим боротьбу олігархів, — зазначає експерт. — Зрештою, залишається сподіватися, що нові українські реалії позитивно вплинуть на ЗМІ, які стануть реальною четвертою владою, а упередженості до ЗМІ в суспільстві поменшає. Інакше їхнє місце природно займуть блогери та безпосередні контакти влади з суспільством через Інтернет, що небезпечно, адже основне завдання ЗМІ — фільтрувати пропагандистські змісти, і ЗМІ має виконувати цю функцію".

Детальніше про активізацію боротьби з корупцією читайте у статті Олександра Чебаненка "Тактика "тисячі порізів" проти української корупції" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №43-44, 16 листопада-22 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >