За рік парламентські партії витратили понад 700 млн. гривень

Поділитися
За рік парламентські партії витратили понад 700 млн. гривень
Більшість коштів пішли на рекламу, а на оренду офісів потратили майже 70 млн грн..

У 2018 році парламентські політичні партії офіційно витратили на діяльність рекордні 727 млн. грн. Із них 513 млн. витрат – це гроші, отримані партіями з Державного бюджету України. Найбільше за рік витратили партії "Батьківщина" (188 млн. грн.), "Народний Фронт" (133 млн.), Блок Петра Порошенка "Солідарність" (130 млн) і "Самопоміч" (124 млн.). Радикальна партія Олега Ляшка витратила 93 млн., "Опозиційний блок" – 56 млн.

ТОП витрат політичних партій виглядають таким чином:

1. Оплата реклами. На саморекламу партії витратили 293 млн. або 40% від усіх витрат. Із них 180 млн. – це оплата реклами на телебаченні. Серед партій лідером за офіційними витратами на телевізійну рекламу є "Батьківщина". За рік партія витратила на рекламу по ТБ 120 млн. грн. Ще 36 млн. на рекламу по ТБ витратила Радикальна партія Олега Ляшка, 17 млн. – витрати "Народного Фронту".

2. Утримання місцевих осередків – 114 млн.

3. Витрати на зарплату – 92 млн.

4. Здійснення матеріальних витрат і оплату послуг – 89 млн.

5. Оренда офісів – 68 млн.

Як зазначають в Комітеті виборців України, із наближенням виборів партії стали витрачати значно більше коштів. Якщо в 2017 р. всі шість парламентських партій разом витратили 454 млн. грн., то в 2018 р. – 727 млн. грн., що на 37% більше.

"У 2018 році партії витратили більшість коштів на самопіар. На рекламу було витрачено майже кожну другу гривню із загальних витрат партій. При цьому витрачалися, в тому числі, кошти платників податків, отримані партіями в рамках державного фінансування їх діяльності, що є негативною тенденцію. До прикладу, лише упродовж жовтня-грудня "Народний Фронт" заплатив за рекламу 31 млн. бюджетних гривень. Цікаво також те, що частина партій відзвітували перед виборами про рекордні внески на свою користь. Однак є сумніви, що ці внески справді були зроблені реальними громадянами, а не підставними особами. Оцінку таким фактам має дати НАЗК", – зазначив голова КВУ Олексій Кошель.

Національне агентство з питань запобігання корупції розподілило кошти з Державного бюджету, передбачені на фінансування статутної діяльності політичних партій у I кварталі цього року. Мова йде про 141,4 млн гривень, при цьому загальна сума державного фінансування на 2019 рік, яка буде розподілена між політичними партіями, становить 565 680 500, 00 грн.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі