За п'ять років намітилося зростання антисоборних настроїв у західній Україні — оглядачі - Політика - dt.ua

За п'ять років намітилося зростання "антисоборних" настроїв у західній Україні — оглядачі

8 червня, 2019, 15:10 Роздрукувати

Помітне зростання популярності децентралізації очевидний і зрозумілий.

© Василь Артюшенко, DT.UA

Переважна більшість жителів західних областей поки що, як і раніше, пов'язують своє майбутнє з Україною. Очевидна ймовірність розколу країни, дезінтеграції держави, масштабного поширення сепаратизму/ірредентизму, як і раніше, не прочитується. Однак за п'ять років позначилося зростання "антисоборних" настроїв. Якщо влада й далі ігноруватиме цю тенденцію, ризик легко трансформується в реальну загрозу.

Про це у своїй статті для DT.UA пишуть Володимир Кравченко та Сергій Рахманін. На їхню думку, помітне зростання популярності децентралізації очевидне й поясниме.

"По-перше, це відповідь владі, реакція на "холостий хід" більшості реальних реформ, свідчення зростання недовіри до Києва. По-друге, це демонстрація позитивних очікувань (інколи завищених), пов'язаних із початком перерозподілу фінансових потоків та владних повноважень між центром і регіонами. Будь-який успіх децентралізації ці очікування розігріває, — зазначають оглядачі. —По-третє, це захисна реакція на відчуття загрози проросійського реваншу. На Заході (в Галичині – в більшій мірі, на Буковині і Закарпатті – в меншій) підсвідомо хочуть "відсунутися" не тільки від столиці, а й від тих регіонів, у яких постмайданна трансформація, на їхню думку, пустила менш глибоке коріння. По-четверте, це природний вияв "особливості" цих регіонів. Ці області географічно й частково ментально ближчі до Європи. Трохи мобільніші й трохи менше патерналістськи налаштовані, ніж ті, хто пробув у російській "тюрмі народів" і радянській "сім'ї народів" довше. На цих землях розцінюють єдність України як історичний чинник, а не як географічний, сприймають соборність ідеологічно, а не інерційно".

Детальніше про соціологічне дослідження DT.UA на заході України читайте у матеріалі Володимира Кравченка і Сергія Рахманіна "Геть від Києва!" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >