"За" і "Проти": як Верховна Рада голосувала за Держбюджет-2019

Поділитися
"За" і "Проти": як Верховна Рада голосувала за Держбюджет-2019
Одна з фракцій взагалі не була присутня під час голосування.

Вранці п'ятниці після ночі переговорів та дебатів Верховна рада врешті прийняла закон "Про державний бюджет на 2019 рік". За головний фінансовий документ країни проголосували 240 депутатів, ще 28 висловились проти, утрималися 22 та не голосували 19. Всього на момент ухвалення держбюджету в раді було 309 народних депутатів із 423 які були обрані до восьмого скликання парламенту України.

Найбільше голосів за бюджет віддала президентська фракція "Блок Петра Порошенка" - із 134 депутатів "За" проголосували 108, один висловився проти (Сергій Каплін), Олександр Третьяков утримався, не голосували 8, а були відсутні 16.

З "Народного фронту", який входить до коаліції, бюджет-2019 підтримали 72 депутати з 81 члена фракції, три не голосували, а шість були відсутні на засіданні.

Що стосується фракції "Опозиційний блок", яка по суті вже розпалася на дві частини, то з 38 її номінальних членів проти проголосували 16, ще стільки ж були відсутні під час голосування, а 4 підтримали закон (Гуска В, Мороко Ю, Бахтєва Т та Добкін Д). Згодом уже екс-глава фракції Юрій Бойко заявив що "їх купив Порошенко". Уже під час ранкового засідання п'ятниці депутати заявили, що відкликають свої голоси

Об'єднання "Самопоміч" не дало жодного голосу за бюджет на 2019 рік, 5 проголосували проти, 6 утрималися і 14 не були присутні на голосуванні.

Майже одноголосно виступили проти документу Фракція Радикальної партії Олега Ляшка – 15 утрималися від голосування, один член партії не голосував, а 5 були відсутні на засіданні.

А от депутатська група "Партія Відродження" підтримала урядовий проект бюджету і проголосувала 22 голосами "За", проти був лише Бондар В, і один депутат був відсутній.

Також проголосували за бюджет депутати групи "Воля народу" – "За" висловились 16 депутатів з 19 членів фракції.

А от фракція "Батьківщина" участі в голосуванні та обговоренні бюджету взагалі не приймала участь – всі 20 депутатів були відсутні в залі.

Також ще 60 депутатів парламенту не належать до жодних фракцій та груп. З них підтримали законопроект 18 (Балога І, Балога В., Балога П., Безбах Я.,Бублик Ю., Геращенко І, Гопко Г., Герега О., Голуб В., Денисенко А., Єднак О, Жеваго К., Матвійчук Е, Ничипоренко В, Мельничук С, Парубій А, Петренко О, Розенблат Б).

Політичний експерт Олексій Міняков, який під час нічного засідання Ради знаходився парламенті, зазначив, що ухвалення бюджету відбувалось "змором і виснаженням, щоб сонним депутатам було важко розгледіти "схеми".

"Якщо минулого року рекорд щодо прийняття бюджету полягав у прийнятті до 24:00, то цього року новий, інший, рекорд - прийняття до кінця листопада", - написав він у Facebook.

Це було принциповою вимогою МВФ щодо відновлення кредитування України. А оскільки на наступний рік приходиться піковий період виплат боргів, не виконати вимогу МВФ не могли.

"Ключова відмінність кінцевого варіанту бюджету від першого читання - це врахування підвищення ціни на газ для населення. Крім того, підвищили окремі податки, але в той же час не замінили податок на прибуток податком на виведений капітал", - добавив Міняков.

Нагадаємо, сьогодні вранці після ночі суперечок Верховна Рада України 240 голосами підтримала у другому читанні та в цілому проект закону про державний бюджет на 2019 рік. Перед прийняттям в документ було внесено багато поправок, які узгоджувалися впродовж двох останніх місяців.

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі