Міграційна служба нагадала про документи для голосування - Політика - dt.ua

З якими документами можна проголосувати в день виборів

16 липня, 02:43 Роздрукувати

Єдиним документом, що необхідний громадянину, який прийде голосувати 21 липня на позачергових виборах, є паспорт або ID-карта.

Більше ніякі документи не потрібні © yourcountry.com.ua

Державна міграційна служба нагадала, що єдиним документом, який необхідний громадянину, який прийде голосувати 21 липня на позачергових виборах народних депутатів України на виборчу дільницю, є паспорт або ID-карта. Саме ID-картка чи паспорт-книжечка є підставою для отримання виборчого бюлетеня особами, яким на день виборів виповнилося 18 років і які включені до списків виборців.

З метою забезпечення видачі персоналізованих ID-карт, які доставлені до територіальних підрозділів Міграційної служби на території всієї України, у переддень та день парламентських виборів 20 і 21 липня 2019 буде організовано чергування працівників територіальних органів і підрозділів ДМС. Також будуть працювати центри обслуговування громадян "Паспортний сервіс".

Також Міграційна служба звернулася до ДП "Поліграфічний комбінат"Україна" з пропозицією розглянути можливість невідкладного виробництва та персоналізації ID-карток для їх подальшої оперативної доставки в територіальні органи і підрозділи ДМС.

Напередодні і в день проведення виборів за зверненням Міграційної служби працюватимуть практично всі ЦНАП - для видачі паспортів та ID-карт людям, які раніше звернулися за цими документами.

Щоб отримати виборчий бюлетень на виборчих дільницях, громадянам України подавати не потрібно ніяких додаткових документів, крім ID-картки чи паспорта-книжечки - обидві форми паспорта є рівнозначними і самодостатніми.

Треба пам'ятати і про те, що громадянину, який прийшов з одним з цих документів не можуть відмовити в реалізації його виборчого права.

Зокрема, громадянам, включеним до списку виборців на виборчій дільниці, не мають права відмовити в реалізації права голосу з наступних причин:

- через відсутність в паспорті громадянина України у вигляді книжечки фотокартки, яка вклеюється при досягненні 25-або 45-річного віку;

- через розбіжності з виборчою адресою виборця або відсутність відомостей щодо реєстрації місця проживання в ID-картці.

Відзначимо також, що громадяни України зможуть проголосувати на виборах у Верховну Раду України не тільки на території України, але і за її межами - на виборчих дільницях. У цьому випадку, за роз'ясненням Міністерства закордонних справ України, документом, що засвідчує особу, є паспорт громадянина України для виїзду за кордон.

Однак, щоб уникнути в день голосування можливих непорозумінь, ЦВК радить заздалегідь перевірити свої особисті дані у списках на сервісі Державного реєстру виборців.

Тим же, хто звернувся до територіальних підрозділів міграційної служби для оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-карти, необхідно перевірити перевірити стан його оформлення Це можна зробити на офіційному сайті Державної міграційної служби України або за допомогою чат-бота ГМС в месенджерах Viber і Telegram, який повідомляє про кожному новому етапі оформлення документа до моменту, коли він прибуде в підрозділ для видачі.

Читайте також: Суд відновив на виборах у Раду скандального кандидата із подвійним громадянством від "Слуги народу"

21 травня президент Володимир Зеленський підписав указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня.

20 червня Конституційний суд України визнав законним указ президента України про "розпуск" Ради і призначення позачергових парламентських виборів на липень.

24 травня в Україні стартувала передвиборча кампанія до Верховної Ради України.

За матеріалами: DT.UA / Урядовий портал /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >