Ющенко: ЄС не ставить під сумнів право України володіти своєю ГТС

Поділитися
Умови залучення фінансових ресурсів на модернізацію української ГТС поки не визначені, але ЄС не ...

Умови залучення фінансових ресурсів на модернізацію української ГТС поки не визначені, але ЄС не ставить під сумнів право України на володіння газотранспортною системою та підземними сховищами, заявив у листі для «Дзеркала тижня».

«Європейський Союз не ставить під сумнів суверенне право України на володіння газотранспортною системою, включно із підземними газовими сховищами. Можна впевнено констатувати, що вітчизняна ГТС є стратегічним активом українського народу, який у разі розумного використання на роки вперед гарантуватиме захист національних інтересів», — стверджує президент України напередодні міжнародної донорської конференції з питань модернізації та реконструкції української ГТС у Брюсселі.

На думку президента, сам факт проведення такої конференції є дипломатичним успіхом і кроком в бік інтеграції в європейський енергетичний простір.

«Ми успішно приходимо до певної фінальної точки тривалої трирічної дипломатичної роботи, спрямованої на досягнення мети — інтегруватися в європейський енергетичний простір», — впевнений Ющенко.

При тому конкретні умови залучення коштів на модернізацію української ГТС поки не визначені, стверджує президент.

«Умови залучення необхідних ресурсів буде далі визначено, в тому числі на основі засадничого рішення донорської конференції у Брюсселі. Детально про це ще зарано говорити, але переконаний, ми отримаємо оптимальні, взаємоприйнятні умови інвестування, можливо, через залучення коштів у формі кредитів, грантів, здійснення спільних інвестицій», — заявив Ющенко.

При тому він наголосив, що існує потреба більш чітко визначити незалежний статус ДК «Укртрансгаз», у відповідності до вимог ЄС щодо операторів газотранспортних мереж.

«З одного боку, в Україні ДК «Укртрансгаз» де-юре відповідає вимогам директиви ЄС, оскільки є незалежною юридичною особою. З іншого — ДК де-факто і де-юре належить до структури НАК «Нафтогаз України», яка, окрім транзиту, здійснює інші функції на енергетичному ринку, — констатував президент. – Отже, існує необхідність пошуку оптимального варіанта діяльності оператора в рамках чинного національного законодавства з урахуванням вимог директиви ЄС».

Майстер-план модернізації української ГТС передбачає реконструкцію лінійної частини газопроводів, модернізацію та реконструкцію компресорних станцій, підземних сховищ газу, систем лінійної телемеханіки та зв’язку, а також реконструкцію та будівництво нових газовимірювальних станцій.

Детальніше читайте в статті Алли Єрьоменко «По трубі – в Європу» у свіжому номері «ДТ».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі