Ющенко довіряє Тимошенко так, як «довіряють мільйони людей» - Політика - dt.ua

Ющенко довіряє Тимошенко так, як «довіряють мільйони людей»

4 лютого, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №4, 4 лютого-11 лютого

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що високо цінує зроблене Юлією Тимошенко під час її роботи в його уряді у 2000—2001 роках...

Президент України Віктор Ющенко заявляє, що високо цінує зроблене Юлією Тимошенко під час її роботи в його уряді у 2000—2001 роках.

Представляючи Ю.Тимошенко у п’ятницю в парламенті, він назвав її своїм політичним партнером і професійною людиною, нагадавши, що вона була віце-прем’єром у його уряді й відповідала за енергетичну політику країни. В.Ющенко відзначив: тоді українському Кабінету міністрів було дуже складно працювати, оскільки грішми «платилося 5%», а решта розкрадалася або здійснювалися бартерні розрахунки. Проте робота була плідна, зокрема було організовано оптовий енергетичний ринок, і «коли ми пішли, грішми платилося 70%», сказав Президент.

За словами В.Ющенка, він високо цінує зроблене Ю.Тимошенко під час їхньої спільної роботи в КМ.

«Я довіряю їй і вірю, що вона організує роботу національного уряду, довіряю їй так, як довіряють мільйони людей. І, думаю, Юлія Володимирівна усвідомлює ту відповідальність перед мільйонами пар очей, які дивилися з Майдану, з вулиць на неї, на нас. Люди чекають, що нова влада буде чесною і принесе розв’язання тих проблем, із якими вони живуть 14 років», — підкреслив глава держави, попросивши в парламенту дозволу на призначення Ю.Тимошенко прем’єр-міністром України.

Президент закликав Верховну Раду й уряд будувати свою роботу на принципах прозорості та публічності.

«Я переконаний у тому, що сьогодні в Україні великий день. Ми розглядаємо значиме питання», — сказав В.Ющенко в парламенті народним депутатам. Президент заявив, що від людей, котрі мають зайняти місця членів уряду, «залежатиме доля України». «Це суперважливе питання і в політичному контексті», — додав В.Ющенко.

«Хотів би сказати, чого мій уряд не робитиме», — звернувся Президент до депутатів. «Мій уряд не крастиме», «Я хабарів не братиму, я не крастиму — цього самого я вимагаю від уряду», — сказав Президент.

В.Ющенко зауважив, що «уряд не просто не крастиме, уряд не братиме хабарів». За його словами, «уряд не заноситиме гроші в парламент» для вирішення того чи іншого питання.

«Закликаю вас і уряд стояти виключно на прозорих і публічних принципах», — заявив В.Ющенко. Керівник держави запевнив, що рішення уряду прийматимуться відкрито, публічно і прозоро.

Як зазначив Президент, «у кожного міністра будуть дві-три галузеві загальнонаціональні чи регіональні програми, що розкриватимуть суть його роботи у 2005 році, у кожного глави обладміністрації — три-чотири регіональні програми, які створюють обличчя території, — гуманітарні, соціальні, економічні».

В.Ющенко запропонував депутатам у грудні провести ефективний моніторинг діяльності свого уряду.

Президент також пообіцяв, що буде запроваджено загальнонаціональний щомісячний моніторинг діяльності керівників влади, кожен депутат, який сьогодні підтримає уряд, «стане щоденним творцем державної політики». Він запевнив, що здійснюватиметься моніторинг діяльності кожного члена уряду й місцевого керівника. «Ми вам пропонуємо публічну, чесну й відповідальну політику, і ніхто нікуди не сховається», — наголосив глава держави.

Президент також відзначив, що уряд представив депутатам програму, в якій вказано, «як прожити 2005 рік із чітким соціальним портретом нації».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1287, 21 березня-27 березня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво