Юлія Тимошенко: «Реприватизації — ні! Націоналізації — ні!»? - Політика - dt.ua

Юлія Тимошенко: «Реприватизації — ні! Націоналізації — ні!»?

4 березня, 2005, 00:00 Роздрукувати Випуск №8, 4 березня-11 березня

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко висловила підтримку всім діям Президента України Віктора...

Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко висловила підтримку всім діям Президента України Віктора Ющенка й заявила: уряд скоріше захищатиме нинішніх власників об’єктів, навіть якщо незаконність їхньої приватизації буде доведено.

Ю.Тимошенко сказала, що не буде конкурентом В.Ющенка на наступних парламентських і президентських виборах. «Ми з Віктором Андрійовичем твердо домовилися, дуже твердо... Як жінка-політик я хочу довести, що я дотримуюся слова. Ми домовилися, що на парламентські вибори 2006 року йдемо єдиним блоком. А 2009 року, коли Ющенко піде на другий президентський термін, я його підтримуватиму», — заявила Ю.Тимошенко в інтерв’ю газеті «Коммерсант», опублікованому в п’ятницю.

Говорячи про те, що буде після 2009 року, прем’єр-міністр підкреслила: «Потрібно ще прожити ці десять років. Загадувати поки ще рано».

Вона заявила, що на парламентських виборах 2006 року єдиний блок буде «таким же, як і нинішній». «Ми й далі йтимемо однією командою — фракція «Наша Україна» та мій блок. Команда не зруйнувалася. Ніякі інтриги та дріб’язковість її не зруйнують», — сказала Ю.Тимошенко.

Торкаючись відновлення на посаді генерального прокурора України Святослава Піскуна, вона зазначила: «По-перше, його відновлено на посаді судом. По-друге, Президентові, очевидно, комфортно працювати з ним». «І останні події, пов’язані з розкриттям справи Гонгадзе, напевно, виправдовують таке ставлення Президента», — додала прем’єр-міністр.

Говорячи про перегляд результатів приватизації в Україні, прем’єр-міністр заявила, що питання незаконної приватизації перебувають у компетенції суду та прокуратури, а не уряду.

«Забудьте слово «реприватизація». Я не хочу, аби ви використовували його в стінах уряду. Усе, що від мого імені говориться про націоналізацію та реприватизацію, абсолютно не кореспондується з моїм світоглядом», — заявила Ю.Тимошенко.

«Усе, що може стосуватися об’єктів, приватизованих незаконно, — це питання суду та прокуратури, а не питання уряду.

Уряд скоріше захищатиме тих власників, котрі підпадуть під законне правосуддя», — пояснила вона.

«І якщо навіть буде доведено незаконність тієї чи іншої приватизаційної угоди, ми пропонуватимемо дооцінку власності та «право першої ночі» її нинішнім власникам. Щоб першими змогли доплатити саме вони», — додала прем’єр-міністр.

Крім того, вона роз’яснила, чому кількість підприємств, які буде повернуто в держвласність, названа нею та В.Ющенком, різні.

«Ніхто не може називати жодних цифр! Я можу вам твердо сказати: ніяких законів про націоналізацію в Україні не буде. Крапка! І тому називати будь-які цифри — означає не відповідати духу права. Ці речі дофантазовані журналістами. Президент назвав приблизну кількість головних стратегічних об’єктів, а я назвала кількість підприємств, по яких за останні десять років прокуратура має претензії. І це абсолютно не пов’язано зі словом «реприватизація», — зазначила вона.

При цьому прем’єр-міністр підкреслила, що її уряд хоче створити рівні умови для всіх власників. За її словами, про це йшлося на її зустрічі з іншим власником «Криворіжсталі» Рінатом Ахметовим.

Вона зазначила, що В.Пінчук і Р.Ахметов при цьому зможуть взяти участь у новому приватизаційному конкурсі по «Криворіжсталі».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №42, 9 листопада-15 листопада Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво