Європарламент рекомендує підписувати асоціацію з Україною тільки у разі виконання всіх умов

Поділитися
Європарламент рекомендує підписувати асоціацію з Україною тільки у разі виконання всіх умов Європарламент рекомендує підписати асоціацію тільки після виконання всіх умов © climateparl.net
Одну з умов ЄС - вирішення питання вибіркового правосуддя та запобігання його повторенню - Україна досі не виконала. З реформами і чесними виборами поки теж проблеми.

Європейський парламент рекомендує Раді ЄС підписати з Україною Угоду про асоціацію в разі виконання Києвом необхідних умов і дав свою згоду на тимчасове застосування окремих положень документа - майже 80% угоди.

Про це йдеться у резолюції Європарламенту, яку було проголосовано у Страсбурзі в середу, 23 жовтня.

Резолюція охоплює всі аспекти Європейської політики сусідства, включаючи південний і східний її напрямки. Україні присвячено окрему частину документа.

"(Європарламент) рекомендує Раді підписати Угоди про асоціацію між Європейським Союзом та його державами-членами, з одного боку, та Україною, з іншого боку, за умови, що офіційно визначені 10 грудня 2012 року Радою закордонних справ ЄС критерії виконані; дає свою згоду залежно від вищевказаних вимог рішенням Ради про тимчасове застосування Україною та ЄС частини Угоди про асоціацію негайно від моменту її підписання, у випадку виконання всіх вимог і подальшого підписання, висловлює намір розпочати повну ратифікацію Угоди про асоціацію в рамках свого законодавчого терміну", - йдеться в резолюції.

Разом з тим, ЄП висловлює жаль, що прогрес у виконанні вимог, необхідних для підписання Угоди про асоціацію, "повністю не завершено", бо в Україні зберігається застосування вибіркового правосуддя, не вистачає "елементів реформи виборчої та судової систем".

Також у резолюції засуджуються нещодавні торговельні санкції, введені Росією проти українського експорту, які направлено на здійснення тиску на Україну з метою непідписання Угоди про асоціацію з ЄС. У зв'язку з цим Європейський парламент закликав Москву утриматися від введення торговельних санкцій, а також утримуватися від необґрунтованого політичного втручання і тиску".

Нагадаємо, що 10 грудня 2012 року Рада ЄС визначила умови, необхідні для підписання Угоди про асоціацію з Україною: забезпечення відповідності виборів міжнародним стандартам, вирішення питання вибіркового правосуддя та запобігання його повторенню, а також проведення реформ, закладених у спільно узгодженому порядку денному про асоціацію.

Підписати Угоду про асоціацію планується на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада. !zn

Читайте також:

Євросоюзу набрид блеф української влади

ЄС поставив жорстку умову звільнити Тимошенко до саміту у Вільнюсі

Фюле нагадав про важливість якомога швидше вирішити проблемні питання перед Вільнюським самітом

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі