Європарламент перед голосуванням щодо спрощення отримання віз обговорить ситуацію щодо гей-спільнот в Україні - Політика - dt.ua

Європарламент перед голосуванням щодо спрощення отримання віз обговорить ситуацію щодо гей-спільнот в Україні

11 квітня, 2013, 20:09 Роздрукувати

Ініціаторами такої дискусії виступили ліберали, які хочуть використати можливість розгляду доповіді з рекомендаціями для того, щоб обговорити ситуацію з сексуальними меншинами в Україні.

Європейський парламент напередодні голосування доповіді з рекомендаціями Ради ЄС щодо підписання Угоди про спрощення порядку видачі віз з Україною обговорить ситуацію щодо сексуальних меншин (LGBT community) в Україні.

Таке рішення було прийнято в четвер у Брюсселі в рамках Конференції президента напередодні пленарної сесії, яка відбудеться з 15 по 18 квітня в Страсбурзі.

Обговорення відбудеться 16 квітня - перед голосуванням доповіді щодо рекомендацій Ради ЄС з підписання Угоди між Україною і ЄС про внесення доповнень у вже існуючу Угоду про спрощення порядку видачі віз. Саме голосування заплановано на 17 квітня. Доповідачем виступає депутат від Великобританії, соціаліст Клод Мораес.

Ініціаторами такої дискусії виступили ліберали, які хочуть використати можливість розгляду доповіді з рекомендаціями для того, щоб обговорити ситуацію з сексуальними меншинами в Україні. Зокрема, основою для занепокоєння є законопроект про заборону пропаганди гомосексуалізму серед дітей, так само як і інше законодавство, так чи інакше пов'язане з гей-спільнотою.

Як відомо, в проекті доповіді Європейський парламент рекомендує Раді ЄС підписати Угоду про спрощення порядку видачі віз.

22 березня Угоду було ратифіковано Верховною Радою України і підписано президентом України Віктором Януковичем 8 квітня.

Згідно з документом, процедурою спрощеного оформлення віз можуть скористатися водії, які здійснюють міжнародні вантажні та пасажирські перевезення, журналісти і члени технічного персоналу, що їх супроводжують, учасники офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, близькі родичі, один з подружжя, діти, батьки, дідусі, бабусі, онуки, які відвідують громадян України, які проживають на території країн-членів ЄС, громадяни, які прямують в ЄС з метою лікування.

Крім того, спрощеною процедурою оформлення віз можуть також скористатися представники громадських організацій з метою освітньої підготовки участі в семінарах, конференціях, учасники міжнародних виставок, конференцій, симпозіумів, представники релігійних громад, учасники офіційних програм ЄС з прикордонної співпраці.

Документ передбачає, що дипломатичні представництва та консульства ЄС оформляють багаторазові візи строком дії п'ять років наступним категоріям осіб: членам органів державної влади і місцевого самоврядування, Конституційного суду та Верховного суду, прокурорам та їх заступникам, якщо їх не звільнено від необхідності отримання віз, постійним членам офіційних делегацій, одному з подружжя, дітям у віці до 21 року, які мають дійсний дозвіл на проживання на території держав-членів ЄС або громадян ЄС, підприємцям і представникам суб'єктів господарювання, які регулярно відвідують держави-члени ЄС.

Європейські диппредставництва і консульства також оформляють багаторазові візи терміном дії один рік наступним категоріям осіб: водіям, які здійснюють міжнародні перевезення, членам бригад поїздів, рефрижераторів і локомотивів у міжнародних поїздах, особам, які беруть участь у науковій, культурній та мистецтвознавчій діяльності, учасникам міжнародних спортивних заходів та особам, які їх супроводжують, учасникам офіційних програм обміну, організованих муніципалітетами, представникам громадських організацій, які регулярно відвідують держави ЄС, учасникам офіційних програм ЄС з прикордонного співробітництва.

Такі візи оформляються цим категоріям осіб за умови, що протягом попереднього року вони отримали, принаймні, одну візу і скористалися нею відповідно до законів про в'їзд і перебування в державі ЄС. !zn

Читайте також:

Європарламент розгляне питання про спрощення візового режиму з Україною

Янукович схвалив угоду з ЄС про спрощення оформлення віз

Македонія продовжила безвізовий режим для України до 2018 року

Рада ратифікувала спрощення візового режиму з ЄС

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Останній Перший Популярні Усього коментарів: 1
Випуск №18, 18 травня-24 травня Архів номерів | Зміст номеру < >