Європа не сформувала механізмів адаптації до світових змін, які сама ж спричинила - Гальчинський

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Європа не сформувала механізмів адаптації до світових змін, які сама ж спричинила - Гальчинський Реалізовуючи євроінтеграційний курс, Україна зобов'язана враховувати реальні проблеми ЄС, вважає Гальчинський
На думку економіста, реформи ЄС - це справді невідкладна проблема, питання вже сьогоднішнього порядку денного.

Україна, реалізовуючи курс євроінтеграції, зобов'язана враховувати не тільки історичні достоїнства європейського співтовариства, а також його реальні проблеми, розуміти їхню природу, брати до уваги у своїй політиці, заявив у розмові з DT.UA український економіст, екс-директор Національного інституту стратегічних досліджень і багаторічний президентський радник Анатолій Гальчинський.

"Потрібно зняти табу з цієї проблематики, перестати займатися нікому не потрібною апологетикою, зрозуміти, що реформи ЄС - це справді невідкладна проблема, питання вже сьогоднішнього порядку денного", - наголосив він.

"Проблемна ситуація Євросоюзу визначається не тим, мало чи багато в ньому Європи (її фундаментальних цінностей), а тим, що в його основі мають домінувати пріоритети функціонально багатоаспектної Європи, що народжується на континенті, Європи - націй та одночасно Європи, адекватної реаліям сучасних глобальних трансформацій. Сенс реформування ЄС, як мені бачиться, у реалізації відповідної адекватності. Європа має перебудовуватися, перебудовуватися насамперед психологічно, зрозуміти, що перед нею стоїть завдання не тільки вчити (цим вона займалася три століття), а й учитися", - розповів Гальчинський.

Читайте також: НБУ і Мінфін стали "покірливими підструктурами" МВФ - Гальчинський

Експерт підкреслює, що Європа, яка всі післявоєнні роки по праву вважалася та вважається нині одним із найбільш дієвих генераторів фундаментальних змін сучасного світу, поки ще не сформувала механізмів власної адаптації до цих перетворень.

"Країни наздоганяючої модернізації мають очевидні переваги - у них є можливість діяти на випередження. Так уже кілька століть роблять США. Країна, яка є породженням Європи, акумулює в собі більше Європи, ніж у самій Європі. І це не тільки історія минулого. Це й стратегія сучасної Америки", - заявив економіст.

Нагадаємо, на думку Гальчинського, в останні десятиліття на планеті відбуваються масштабні зрушення, які ставлять на порядок денний питання про кінець історичної доби, яка, починаючи з XVIII ст., асоціюється з фундаментальними цінностями Заходу.

Детальніше про перспективи єдиної Європи читайте в інтерв'ю Юрія Сколотяного з Анатолієм Гальчинським "Реформи ЄС - справді питання сьогоднішнього порядку денного" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі