ЄСПЛ чекає від РФ коментарів з приводу позову України

Поділитися
ЄСПЛ чекає від РФ коментарів з приводу позову України В ЄСПЛ чекають від Росії коментарів за позовом з боку України
У позові йдеться про події, що сталися після вересня 2014 року.

Європейський суд з прав людини звернувся до російської сторони з проханням передати коментарі з питання про допустимість розгляду в цьому суді нового позову, поданого Україною проти РФ, повідомили в прес-службі ЄСПЛ.

"29 вересня 2015 року ЄСПЛ закликав владу РФ передати свої коментарі з питання про те, чи прийнятний розгляд у суді нового позову, поданого Україною 27 серпня проти РФ в рамках статті 33 (Міждержавні справи) Європейської конвенції з прав людини (ЄКПЛ)", - йдеться в комюніке суду.

У цьому позові йдеться про події, що сталися після вересня 2014 року.

В ЄСПЛ відзначили, що суть позову України полягає в тому, що Росія продовжує контролювати Крим, а також здійснює контроль через бойовиків і над територіями на сході України.

"Відповідно до позиції українських властей, Росія, таким чином, несе відповідальність за численні порушення ЄКПЛ на цих територіях", - підкреслюється в комюніке.

Читайте також: Україна розрахується з громадянами за рішеннями ЄСПЛ облігаціями

29 вересня ЄСПЛ знову відклав розгляд позовів України на прохання РФ.

"Ми думаємо, що це може бути і не остання "прохання" Росії відкласти це питання. Тому що у них один інтерес і він дуже простий - Росія буде намагатися затягнути ці справи до останнього. Адже вони не зможуть виграти його ніяк", - заявив урядовий уповноважений у справах ЄСПЛ Борис Бабін.

У серпні в Мін'юсті повідомляли про чотири напрацьованих судових позовах проти Росії.

"Ми писали позов як хронологію війни, починаючи з 13 березня - до вересня минулого року. Тоді Євросуд запропонував почати розгляд першої справи, а всі подальші звинувачення викладати у нових справах. Російська Федерація продовжила термін розгляду заяви за двома позовами, які ми надали РФ в березні. У вересні вони повинні озвучити свою позицію", - повідомили тоді в Мін'юсті.

Між тим, як писало DT.UA Україна може програти юридичну війну Росії через відсутності стратегії. Юридично довести факт російської агресії, що почалася з лютого 2014 року, нескладно. Але позиція офіційної України щодо захисту національних інтересів у протистоянні російської агресії породжує багато питань через відсутність стратегії.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі