Янукович запропонував ліквідувати урядові органи і комітети при міністерствах - Політика - dt.ua

Янукович запропонував ліквідувати урядові органи і комітети при міністерствах

3 лютого, 2011, 09:42 Роздрукувати

Проект закону про внесення змін до закону "Про Кабінет міністрів України", ініційований президентом Віктором Януковичем, зареєстрований 3 лютого у Верховній Раді.

Як наголошується у пояснювальній записку до законопроекту, документом пропонується ліквідувати інститути урядових органів, що діють в системі міністерств, а також урядових комітетів, наголошується у пояснювальній записці до документа.

Проектом також передбачається підвищення ролі міністра як члена уряду. З цією метою закон пропонується доповнити положеннями, згідно з якими перший віце-прем'єр, віце-прем'єр за рішенням президента України, очолює міністерство.

Ініційовані Януковичем пропозиції передбачають також виключення положень закону, які не стосуються предмета його правового регулювання - зокрема норм, які визначають повноваження міністра України як керівника відповідного міністерства, а не як члена Кабінету міністрів.

Окрім того, передбачається внесення змін до закону про Кабмін в частині визначення організації діяльності секретаріату уряду шляхом введення посади керівника секретаріату Кабінету міністрів, уточнення структури секретаріату, встановлення граничної чисельності працівників секретаріату уряду.

Реалізація запропонованого проекту закону не призведе до додаткових видатків з держбюджету, підкреслюється в пояснювальній записці.

Окрім цього, глава держави ініціює закон "Про центральні органи виконавчої влади", покликаний визначити основні завдання, принципи та організацію діяльності центральних органів виконавчої влади, їх види, структуру, компетенцію, місце у системі органів виконавчої влади, соціальне та інше забезпечення працівників центральних органів виконавчої влади.

Як повідомлялося, президент Янукович розпочав перший етап адміністративної реформи в державі, суттєво змінивши структуру виконавчої влади. 9 грудня 2010 голова держави видав указ «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», що передбачає реорганізацію цілої низки міністерств і відомств.

Відзначимо також, що в рамках адмінреформи Кабмін скоротив свій апарат із 42 до 15 структур.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >