Янукович вимагає вжити заходів проти розкрадання земель в Україні - Політика - dt.ua

Янукович вимагає вжити заходів проти розкрадання земель в Україні

6 вересня, 2011, 15:38 Роздрукувати

Президент Віктор Янукович вимагає вжити всіх заходів для запобігання розкрадання земель у державі.

© Андрій Товстиженко, ZN.UA

"Поки ми займаємося просуванням земельної реформи, триває системне розкрадання земель через різні схеми ... І люди чують, що оголошена реформа, а на ділі - йдуть побори і корупція", - підкреслив В. Янукович у вівторок під час засідання комітету з економічних реформ .

Президент доручив Генеральній прокуратурі "проконтролювати цей процес, щоб до моменту введення ринку землі цю ганебну практику було припинено, і селянин не відчував тягаря щодо впровадження земельної реформи".

Глава держави зазначив, що на сьогоднішній день фактично потрібно зосередитися на інвентаризації земель державної та комунальної власності, оскільки напередодні земельної реформи немає чіткого розуміння, скільки, якої категорії, за яким призначенням використовується земля і чи відповідає фактичне використання цільовим призначенням. За словами В. Януковича, головне, для чого потрібна ця робота - виключення можливості порушення конституційних прав громадян.Президент доручив Генеральному прокурору України Віктору Пшонці провести комплексну перевірку існуючої бази земельного кадастру на предмет виявлення фактів порушення прав власності, пов'язаних із землею.

Янукович також звернув увагу на питання розмежування земель державної та комунальної власності. Він нагадав, що ще рік тому доручав Уряду спільно з керівниками місцевих державних адміністрацій до червня цього року закінчити з цим питанням. «Результат - розмежовано менше двох відсотків. Розпочато процес розмежування лише по п'ятій частині земель. При цьому ще не відбулося затвердження відповідних проектів землеустрою. Очевидно, що провалено не тільки виконання цього доручення - існує реальний ризик, що не буде завершено процес розмежування до дати введення ринку землі сільськогосподарського призначення», - сказав Янукович.

Президент вимагає терміново розробити зміни до Закону України «Про розмежування земель державної та комунальної власності» з метою спрощення процедури розмежування таких земель і забезпечити завершення виконання поставленого завдання до кінця цього року. Янукович підкреслив, що буде особисто контролювати хід її виконання. «Щодо тих, хто буде легковажно ставитися до цього, будуть прийняті відповідні заходи впливу», - сказав він.

Президент також порушив тему видачі державних актів на землю. Янукович зазначив, що до нього надходять численні сигнали від громадян, які скаржаться на невидачу державних актів на землю протягом кількох років, хоча всі необхідні документи громадянин подав - чиновник не видає державний акт, очікуючи від громадянина хабар.


Він доручив голові Держземагентства Сергію Тимченку вжити заходів для припинення такої ганебної практики, а Генпрокурору перевірити підстави і законність затримання Держземагентством більш ніж на три місяці видачі державних актів у регіонах. «У той же час застерігаю від спроб, як кажуть, «виконати план по валу» за рахунок неякісної роботи», - сказав Президент.

Янукович також відзначив важливість проведення роз'яснювальної роботи щодо реалізації земельної реформи. «Ми повинні провести широкомасштабну роз'яснювальну роботу серед населення про впровадження земельної реформи та перспективи і наслідки введення її в дію», - підсумував він.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №39, 19 жовтня-25 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >