Янукович підписав зміни до законодавства щодо документального контролю в п/п через митний кордон - Політика - dt.ua

Янукович підписав зміни до законодавства щодо документального контролю в п/п через митний кордон

24 лютого, 2011, 21:58 Роздрукувати

Президент України Віктор Янукович підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення попереднього документального контролю у пунктах пропуску через митний кордон України». Про це повідомила прес-служба глави держави.

Законом вносяться зміни до Митного кодексу України, якими передбачено, що товари, які переміщують через митний кордон України, крім митного контролю можуть підлягати державному санітарно-епідеміологічному, ветеринарно-санітарному, фітосанітарному, екологічному, радіологічному контролю, контролю за переміщенням культурних цінностей та іншим передбаченим законодавством видам контролю.

Митне оформлення товарів, що переміщують через митний кордон України, завершується лише після здійснення встановлених законодавством України для кожного товару видів контролю.

Відповідно до закону, порядок здійснення контролю й засвідчення його результатів встановлюються органом державної влади, уповноваженим на виконання цього виду контролю.

У пунктах пропуску через кордон державний санітарно-епідеміологічний, ветеринарно-санітарний, фітосанітарний, екологічний контроль окремих товарів і контроль за переміщенням культурних цінностей, що ввозять на митну територію України (також і з метою транзиту), здійснюють митні органи у формі попереднього документального контролю.

Переліки товарів (з описом і кодом згідно з УКТ ЗЕД), які підлягають державному контролю (зокрема у формі попереднього документального контролю) у разі переміщення через митний кордон України, та порядок здійснення попереднього документального контролю затверджує Кабінет Міністрів. Пропозиції щодо внесення змін до зазначених переліків подають Кабінету Міністрів органи державної влади, уповноважені здійснювати відповідний контроль.

Крім того, внесено зміни до статті 21 Закону «Про вивезення, ввезення та повернення культурних цінностей». Зокрема, передбачено, що в пунктах пропуску через державний кордон України контроль за ввезенням на митну територію України культурних цінностей (також і з метою транзиту) здійснюють митні органи у формі попереднього документального контролю. Порядок здійснення попереднього документального контролю таких товарів затверджує Кабмін.

Внесено зміни і до Закону «Про безпечність та якість харчових продуктів». Передбачено, що в пунктах пропуску через державний кордон ветеринарний або санітарний прикордонний контроль окремих харчових продуктів, які ввозять на митну територію України (також і з метою транзиту), здійснюють митні органи у формі попереднього документального контролю. Перелік харчових продуктів, які підлягають попередньому документальному контролю, і порядок його здійснення затверджує Кабінет міністрів.

Законом передбачено, що він набирає чинності через 90 днів після його опублікування.

За матеріалами прес-служби президента України

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >