Янукович підписав закон, що скасовує заборону на перехід в інші фракції

Поділитися
Президент України Віктор Янукович підписав закон №2600-VI «Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України». Про це у п'ятницю, 15 жовтня, повідомляє прес-служба глави держави.
Президент України Віктор Янукович підписав закон №2600-VI «Про внесення змін до регламенту Верховної Ради України». Про це у п'ятницю, 15 жовтня, повідомляє прес-служба глави держави.Нагадаємо, раніше Конституційний суд визнав неконституційним закон «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 №2222-IV (так звана політреформа 2004 року) у зв'язку з порушенням процедури його розгляду і  прийняття. Конституційний Суд доручив органам державної влади невідкладно привести норми законодавства у відповідність із Конституцією редакції 1996 року. Пізніше парламент вніс зміни до регламенту своєї діяльності. Прийнятим документом, зокрема, виключено норму про право опозиції формувати порядок денний по середах. Передбачено, що порядок денний пленарних засідань Верховної Ради на кожний день пленарного тижня готується апаратом парламенту на підставі затвердженого розкладу пленарних засідань сесії Ради з урахуванням передбаченої в ньому черговості та фактичного стану готовності кожного питання до розгляду парламентом, а питання порядку денного пленарного засідання, які залишилися нерозглянутими на пленарному засіданні, розглядаються Радою першими на наступному пленарному засіданні. У законі не передбачено створення опозиційного уряду. Окрім того, вилучено норму, згідно з якою суб'єкту парламентської опозиції надається першочергове право вибору посад голів у комітетах, до предметів ведення яких належать питання бюджету, організації та діяльності Ради та її органів, свободи слова та інформації, прав національних меншин і міжнаціональних відносин, свободи совісті, соціальної політики, охорони здоров'я, науки та освіти, судочинства, судоустрою, законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності, боротьби з організованою злочинністю і корупцією, діяльності державних монополій, національних акціонерних компаній, управління державними корпоративними правами. Регламентом розписується також процедура відкликання голови комітету з посади. Прийнятим законом встановлюється також, що мінімальна кількість народних депутатів для формування депутатської фракції має становити не менш ніж 15 народних депутатів. Відповідно до закону, депутат може входити до складу лише однієї депутатської фракції. Голова Ради і два його заступники не можуть очолювати депутатські фракції. Народний депутат, якого виключили, або який вийшов зі складу фракції, є позафракційним. Регламент також надає право позафракційним депутатам об'єднуватися у депутатську групу народних депутатів, мінімальна кількість для формування депутатської групи має становити не менше 15 депутатів. Законом встановлюється, що депутат може входити до складу лише однієї депутатської групи. Згідно з регламентом, зареєстрована депутатська група має права депутатської фракції. Окрім того, законом встановлюється, що депутатська фракція або група, до складу якої входить менше ніж 15 депутатів, через 15 днів після настання такого факту оголошується Головою Верховної Ради розпущеною.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі