Янукович написав Литвину листа, щоб депутати не чинили тиск на суддів

Поділитися
Президент Віктор Янукович звертає увагу голови Верховної Ради Володимира Литвина на неприпустимість впливу депутатів на діяльність суддів. Про це йдеться в президентському листі, повідомляє 28 жовтня прес-служба глави держави.
Президент Віктор Янукович звертає увагу голови Верховної Ради Володимира Литвина на неприпустимість впливу депутатів на діяльність суддів. Про це йдеться в президентському листі, повідомляє 28 жовтня прес-служба глави держави.Янукович підкреслює, що спікер повинен забезпечити виконання закону про судоустрій та статус суддів щодо недопущення втручання парламентаріїв у процес обрання суддів. Президент нагадав, що прийнятий 7 липня закон про судоустрій та статус суддів обмежує участь президента і парламенту в процесі призначення судді на посаду вперше та обрання на посаду судді безстроково. Участь глави держави та Верховної Ради в процесі призначення та обрання суддів є виключно церемоніальною, а рішення основних питань покладено на Вищу раду юстиції та Вищу кваліфікаційну комісію суддів. Янукович підкреслив, що зазначені положення закону нібито отримали позитивні відгуки європейських експертів і були сприйняті як посилення незалежності суддів, що підтверджується Експертним висновком Венеціанської комісії. "У зазначеному висновку також відзначається необхідності подальшого зменшення політичного впливу на процес формування суддівського корпусу", - йдеться у листі президента. Водночас, на думку Януковича, на останніх засіданнях парламенту мали місце випадки обговорення кандидатур окремих суддів і перенесення їх розгляду в зв'язку з зауваженнями депутатів. "Подібна практика не відповідає положенням закону про судоустрій та статус суддів про невтручання в процес обрання суддів представників інших гілок влади, і сприймається європейською спільнотою як випадки тиску на суддів", - вважає президент. "З огляду на викладене вважаю подальше здійснення впливу на суддів з боку депутатів неприйнятним, а виконання положень закону принциповим для проведення судової реформи та підвищення міжнародного іміджу", - відзначає він. Нагадаємо, 15 жовтня, Венеціанська комісія висловила критичні зауваження щодо судово-правової реформи в Україні. За словами члена комісії Марини Ставнійчук, у підсумкових висновках щодо закону про судоустрій дано схвальну оцінку чотирьом положенням закону та висловлено критичні зауваження та рекомендації щодо більш ніж тридцяти. «Особливе занепокоєння Венеціанська комісія висловила з приводу зниження статусу Верховного суду і розширення повноважень Вищої ради юстиції без приведення порядку його формування до європейських стандартів», - зазначила член комісії. Крім того, член Венеціанської комісії Марина Ставнійчук раніше підкреслювала, що прийняття закону про судову реформу без попередньої експертизи у Венеціанській комісії було помилкою.
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі