Янукович хоче швидше виконати зобов'язання перед Радою Європи

Поділитися
Президент України Віктор Янукович заявив про необхідність якнайшвидшого виконання зобов'язань перед Радою Європи (РЄ), що посприяє припиненню моніторингу країни РЄ.
Президент України Віктор Янукович заявив про необхідність якнайшвидшого виконання зобов'язань перед Радою Європи (РЄ), що посприяє припиненню моніторингу країни РЄ.«Нам необхідно у найкоротші терміни зробити все належне для припинення моніторингу України. А без виконання зобов'язань (перед Радою Європи - ІФ) це неможливо», - сказав він на засіданні комісії із зміцнення демократії та утвердження верховенства права у четвер, 13 січня, у Києві. При цьому Янукович відзначив, що робота комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права буде тривати до завершення процесу виконання Україною всіх взятих на себе зобов'язань перед Радою Європи. За словами голови держави, Україна досі не виконала частину зобов'язань перед Радою Європою, які взяла на себе ще у 1996 році. Зокрема, президент зазначив, що Україна брала на себе зобов'язання протягом одного року після вступу до Ради Європи, прийняти закон про професійну асоціаціїю адвокатів. «Що заважало це зробити раніше?», - обурився президент. Янукович також нагадав про те, що Україна повинна була прийняти протягом року після вступу до РЄ новий Кримінально-процесуальний кодекс. Окрім того, за словами президента, Україна не виконала зобов'язання щодо зміни ролі та функції Генпрокуратури. «Останнім часом ми, безумовно, істотно просунулися в напрямі реформування судової системи, але цей процес не завершено. Ми будемо і надалі вдосконалювати відповідне законодавство, спираючись на оцінки експертів, фахівців, і, безумовно, висновків Венеціанської комісії», - підкреслив Янукович. Як повідомлялося, президент 12 січня 2011 затвердив План заходів щодо виконання обов'язків та зобов'язань Україною, що випливають з її членства в Раді Європи. Згідно із затвердженим планом, Міністерство юстиції і Міністерство внутрішніх справ мають розробити концепцію реформування правоохоронних органів протягом року після прийняття нового Кримінально-процесуального кодексу. З урахуванням рекомендацій Венеціанської комісії Мін'юсту в цей же термін необхідно підготувати за участю Генеральної прокуратури зміни до закону «Про прокуратуру». Окрім того, протягом року після прийняття нового КПК Мін'юсту і Службі безпеки України, згідно з указом президента, слід подати пропозиції на внесення змін до закону «Про Службу безпеки України». Також у документі глави держави наголошується на необхідності завершення реформування пенітенціарної системи, гуманізації кримінального законодавства та системи виконання покарань. Міністерству юстиції доручено підготувати відповідні пропозиції до 30 грудня 2011 року. Міністерству юстиції доручено протягом шести місяців після завершення роботи з комплексного і системного удосконалення законодавчого регулювання питань проведення виборів і референдумів в Україні підготувати і подати президентові проект Виборчого кодексу. До 1 серпня 2013 Мін'юст має розробити законопроект про внесення змін до закону «Про політичні партії України» (щодо їх фінансування).

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі