Взаємні надії - Політика - dt.ua

Взаємні надії

19 травня, 2006, 00:00 Роздрукувати Випуск №19, 19 травня-26 травня

Помічник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Джон Колстон сподівається, що Верховна Рада нового скликання ратифікує меморандум про порозуміння щодо стратегічних перевезень...

Помічник генерального секретаря НАТО з питань оборонної політики і планування Джон Колстон сподівається, що Верховна Рада нового скликання ратифікує меморандум про порозуміння щодо стратегічних перевезень. Про це Д.Колстон сказав у четвер в інтерв’ю журналістам перед початком роботи міжнародної конференції «Реформування сектора безпеки України: обмін досвідом», яка відбувається у Києві в рамках спільної робочої групи Україна—НАТО високого рівня з питань військової реформи. «Меморандум щодо стратегічних перевезень відповідає інтересам України й альянсу, і ми сподіваємося, що він буде ратифікований», — процитувало представника Організації Північноатлантичного договору агентство «Інтерфакс-Україна».

Д.Колстон також висловив упевненість, що ті зміни, які відбуваються в Україні в межах реформування Збройних сил, відповідають бажанням нашої країни інтегруватися в Альянс, і нагадав, що «НАТО готове надавати підтримку Україні в реформуванні Збройних сил».

Як зазначив радник українського президента, виконуючий обов’язки керівника головної служби оборонної політики секретаріату президента, керівник Національного центру з питань євроатлантичної інтеграції Володимир Горбулін, те, що Верховна Рада України не ратифікувала цей меморандум і не дала дозволу на проведення багатонаціонального військового навчання на українських полігонах, має «суто політичний характер».

Як повідомлялося, наприкінці минулого року Рада відмовилася розглядати ратифікацію меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом міністрів України і Верховним головнокомандуванням об’єднаних збройних сил НАТО з питань трансформації і Верховним головнокомандуванням об’єднаних збройних сил НАТО в Європі щодо використання стратегічної транспортної авіації України в операціях і навчаннях НАТО.

Метою цього меморандуму є встановлення політики і процедур використання підрозділами Альянсу стратегічної транспортної авіації України і підтримки операцій і навчань НАТО відповідно до взаємних домовленостей.

Передбачалося, що меморандум буде застосовано до авіаційних перевезень техніки й особового складу підрозділів НАТО у будь-які точки світу для підтримки операцій Північноатлантичної організації в мирний період, під час конфліктів, в умовах непередбачених і надзвичайних ситуацій. У меморандумі зазначалося, що він не гарантує використання стратегічної транспортної авіації в будь-якій операції НАТО, тобто Україна залишила за собою право відмовити на запит Альянсу.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №31, 24 серпня-30 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво