"Втрата спілкування на рівні керівництва" — журналістка про відсутність глави місії України при НАТО

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
"Втрата спілкування на рівні керівництва" — журналістка про відсутність глави місії України при НАТО "Відсутність глави місії означає, що ми перебуваємо поза процесами, які відбуваються за зачиненими дверми" © NATO
"Обезголовлена й сама місія, що складається з трьох секцій".

Київ хоче приєднатися до Партнерства розширених можливостей. А ось лобіювати це у штаб-квартирі - нікому. У місії України при НАТО вже рік немає керівника: президент Зеленський досі нікого на цю посаду не призначив. Про це у своєму матеріалі для ZN.UA пише журналістка-міжнародниця Ірина Сомер.

Вона зазначає, що відсутність глави місії - це втрата можливості щоденного спілкування на рівні керівництва НАТО й послів країн - членів альянсу, з яких складається постійно діюча Північноатлантична рада і які приймають усі, без винятку, рішення альянсу. Це ж стосується й роботи у сфері публічної дипломатії, від якої залежить, що саме думають про Україну та її керівництво.

"Крім того, обезголовлена й сама місія, що складається з трьох секцій, у яких працюють представники різних міністерств та відомств із різними завданнями. Відсутність глави місії - це відсутність координації і двигуна цього складного механізму, це - відсутність лідера, здатного мотивувати працівників не тільки жити в Брюсселі, а й працювати", - додає Сомер.

Климпуш-Цинцадзе так оцінює ситуацію: "Відсутність глави місії означає, що ми перебуваємо поза процесами, які відбуваються за зачиненими дверми. Адже його заступник не має доступу до того рівня спілкування, до якого має посол. Це означає, що ми втрачаємо можливості, які можуть з'явитися в НАТО, втрачаємо можливості бути корисними альянсу й отримувати від військово-політичної організації необхідну для нас допомогу".

Вона здивована, що коли в нас почалися масштабні пожежі, зокрема в Чорнобильській зоні, ніхто навіть не подумав скористатися механізмом взаємодопомоги у протидії поширенню масштабних пожеж.

"Я думаю, що якби на місці була людина, котра могла б підказати керівництву України і могла б пролобіювати це з партнерами в НАТО, то ми могли б швидше впоратися з цими викликами, навіть попри те, що зараз усі зайняті коронавірусом. Це просто невеликий приклад того, як можна ефективно використовувати інструменти організації на благо наших людей уже тепер, не будучи членом альянсу", - цитує журналістка Климпуш-Цинцазде.

Сомер підсумовує, що відсутність глави місії України при НАТО - це вкрай негативний сигнал для союзників. Утім, і в часи попередника Зеленського, Петра Порошенка, глави місії не було два роки - з 2015-го по 2017-й.

Читайте також: Помер колишній ректор Львівського університету і батько Святослава Вакачука - Іван Вакарчук

Нинішній стан відносин України з НАТО, так само як і різні заяви, що лунають з Києва, дають підстави для серйозного занепокоєння щодо долі євроатлантичної інтеграції нашої країни в період правління Зеленського. Чому? Про це читайте в статті Ірини Сомер "Імітація інтеграції з НАТО".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі