ВР АРК скасувала норму про імперативний мандат - Політика - dt.ua

ВР АРК скасувала норму про імперативний мандат

16 березня, 2011, 11:59 Роздрукувати

На сьогоднішньому засіданні Верховної Ради АРК було внесено поправки до «Положення про депутатські групи, фракції», які дозволять депутатам виходити з фракцій ыз збережанням своїх повноважень.

Дане рішення ухвалено для приведення у відповідність до чинного законодавства питань формування, організації та діяльності депутатських фракцій.

За дану постанову проголосували 77 парламентаріїв з 80, які брали участь у голосуванні.

Якщо у попереднй редакції, у разі виходу депутата з фракції, він був зобов'язаний достроково припинити повноваження, то тепер цю норму скасували. Так, якщо парламентар не згоден з позицією фракції, він може вийти з неї і не боятися втрати мандата.

При цьому тепер лише фракція має право вносити пропозиції щодо включення парламентарів до складів постійних, тимчасових комісій (раніше депутати писали заяву про вступ на свій розсуд - ред.) та інших органів ВР АРК на основі пропорційного представництва.

Також, на ранковому пленарному засіданні Верховна Рада АРК затвердила зміни у складі Ради міністрів Криму.

Так, Верховна Рада Криму звільнила Павла Бурлакова із займаної посади першого заступника голови Ради міністрів Криму - міністра регіонального розвитку та житлово-комунального господарства. Бурлаков призначений першим заступником голови Радміну.

Окрім того, депутати звільнили із займаної посади заступника голови Радміну - міністра соціальної політики Криму Азіза Абдуллаєва і призначили його заступником голови Ради міністрів - міністром регіонального розвитку та житлово-комунального господарства.

Рішенням парламенту Олена Семичастна призначена міністром соціальної політики Криму.

Нагадаємо, У 2004 році було введено імперативний мандат для народних депутатів. У 2007 році Верховна Рада України встановила імперативний мандат для депутатів ВР Криму та місцевих рад. Відповідно до закону, підставою для відкликання депутата політичною силою, за списками якої він був обраний, було його невходження до складу фракції відповідної партії, вихід або перехід в іншу фракцію.

Проте за минулі роки у ВР АРК до депутатів-перебіжчиків цю норму так жодного разу і не змогли застосувати.

Більше того, законодавство змінилося. У 2010 році КСУ оприлюднив рішення про визнання неконституційним Закону «Про внесення змін до Конституції України» від 8 грудня 2004 року, яким, зокрема, вводився імперативний мандат, і доручив органам державної влади привести законодавство у відповідність з Конституцією 1996 року.

За матеріалами Центр, КІА

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >