Влада ніколи не зважала на управлінням охорони культурної спадщини Києва

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
© nkau.gov.ua
Столичне управління охорони культурної спадщини за законом про столицю могло протестувати і зупинити не тільки руйнування будинку архітектора Казанського, а й незаконне знесення та будівництво сотень інших об'єктів. Як правило, управління так і робило, але на нього не зважали.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив колишній глава столичного управління охорони культурної спадщини Руслан Кухаренко.

«Традиційна фраза ДАБКу (Державна архітектурно-будівельна інспекція, яка і видає остаточний дозвіл на будівництво) була така: «Що з того, що немає підпису Кухаренка? Зате є підпис Кучерука ... » Більш того, ми не мали законних підстав впливати на право Держкультурспадщини викидати з національного реєстру пам'яток об'єкти. Так було виключено з реєстру будинок Казанського, чим і прикрився в результаті Целовальник. Спочатку цей реєстр п'ять років склдали, приймаючи наші переліки в годину по чайній ложці (водночас як інвестиції, погодження та забудова йшли семимильними кроками), тепер виключають за бажанням великих чинів», - розповів Р. Кухаренко.

Він нагадав про будівництво на вулиці Пушкінській, 7, де замість триповерхової будівлі почали будувати офісний гігант. «В результаті саме наших заяв будівництво сьогодні нелегітимне. Об'єкт досі висить. «Сітко» (фірма «Сітко-Поділ-Київ» - замовник реставрації будинку архітектора Казанського по вул Сагайдачного, 1.) не хотіла подібного шуму. Хотіли тихо дотиснути. Після того як мене прибрали, почали атакувати Новгородського. Він же відразу написав, що подібні речі знаходяться у юрисдикції центрального органу», - пояснив Р. Кухаренко.

Таким чином, за його словами, Новгородський зняв з себе відповідальність. «Але коли будинок почали зносити, направив туди інспектора, мовляв, на якій підставі дієте? Відразу ж був дзвінок одному з археологів нашого управління з Держкультурспадщини: «Що там Новгородський випендрюються, він що, хоче разом з Кухаренко на нарах сидіти?» Дім знесли. Все стало зрозуміло», - розповів Р. Кухаренко.

Водночас він відзначив, що це вже крайність, властива нинішній команді: «Раніше проблеми вирішували більш цивілізовано. Коли ми опиралися, а список потрібних об'єктів підтискав, управління ліквідовували або реорганізовували. Сім разів! Що це означає? У момент реорганізації я втрачаю право підпису, і з боку міста підписує інший чиновник. Поживанов підписував, Биструшкін ... Будь-який об'єкт».

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Інни Ведерникової «Дорога моя столиця ... - 2».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі