Влада має підтримувати НАБУ і САП, а не перешкоджати їхній роботі - Мінгареллі

Поділитися
Влада має підтримувати НАБУ і САП, а не перешкоджати їхній роботі - Мінгареллі
Голова представництва ЄС в Україні закликав ГПУ не перешкоджати роботі антикорупційних органів.

Новостворені антикорупційні органи, такі як Національне антикорупційне бюро і Спеціалізована антикорупційна прокуратура, повинні бути посилені, а не піддаватися нападкам. Про це а інтерв'ю "РБК-Україна" заявив голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, додавши, що в ЄС сподіваються, що Гепрокуратура зможе ефективно працювати спільно з НАБУ і САП і підтримувати їх, а не перешкоджати їхній роботі.

"Правоохоронні органи повинні працювати скоординовано, і дуже шкода, що відбувається те, що ми всі спостерігаємо. Звичайно ж, це не відповідає інтересам України і не сприяє її іміджу за кордоном. Друге – новостворені інституції, такі як НАБУ і САП, повинні бути підтримані і посилені, а не піддаватися нападкам", - сказав Мінгарелі.

Він також зазначив, що законопроект, який змінює систему звільнення глав антикорупційних органів – це політична помилка і він повинен бути відкликаний.

"Мета керівництва країни має полягати в тому, щоб посилювати НАБУ, а не послаблювати його через прийняття таких законопроектів", - додав він.

Нагадаємо, що 29 листопада Державна міграційна служба повідомила про те, що СБУ затримала агента НАБУ при спробі підкупу заступника голови ДМС Діни Пімахової, який пропонував посадовій особі 15 тисяч доларів нібито за легалізацію іноземців в Україні.

Пізніше в НАБУ заявили про те, що ГПУ І СБУ зірвали спецоперацію бюро, спрямовану на виявлення учасників організованого злочинного угруповання у Державній міграційній службі, яка проводилося спільно з ФБР.

ГПУ, в свою чергу, оприлюднила інформацію про ряд співробітників НАБУ, в тому числі, розсекретила агентів, які працювали під прикриттям.

А генпрокурор Юрій Луценко назвав незаконними спільні операції НАБУ та ФБР на території України й оголосив "незаконний угрупованням" мережу агентів НАБУ під прикриттям.

Крім того, 6 грудня лідери парламентських фракцій "Блоку Петра Порошенка" та"Народного фронту" Артур Герасимов і Максим Бурбак зареєстрували у Верховній раді проект закону №7362, який дозволяє звільняти керівників НАБУ, САП, НАЗК та ДБР рішенням парламенту.

За даними ЗМІ, керівництво "Народного фронту" ввечері 6 грудня зустрічалося з послом США Марі Йованович, після чого змінило позицію щодо законопроекту.

Детальніше про атаку на НАБУ читайте в статті експерта "Реанімаційного пакету реформ" Олександра Леменова "Антикорупційний цунгцванг Петра Порошенка" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Ирина Знась
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі