Військовий фактор деокупації Криму відкидати не можна - Чубаров

Поділитися
Військовий фактор деокупації Криму відкидати не можна - Чубаров Чубаров назвав ілюзією надію на те, що РФ буде виконувати мирні угоди © Фейсбук Рефата Чубарова
Голова Меджлісу закликав до співпраці з країнами Чорноморського регіону, які "відчувають не меншу загрозу, ніж Україна".

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров заявив, що найефективнішою і разом з тим недостатньою для деокупації Криму залишається дипломатична сфера, однак не можна виключати і військовий фактор.

"Військовий чинник не може просто так бути відкинутий. Ми повинні робити свою частину "домашнього завдання" – зміцнення армії. Ми повинні приділяти особливу увагу флоту, але тільки сил України, щоб хоча б просто присутністю військової сили змусити Росію не займатися далідурницями, ми не в змозі, – у нас настільки не вистачає сил", - сказав Чубаров в інтерв'ю "5 каналу".

Також він підкреслив важливість міжнародної підтримки України щодо Криму, але зазначив, що міжнародне співтовариство не розуміє марність своїх сподівань на належні дії Росії.

"З моєї точки зору, у деяких кроках, що здійснюються міжнародним співтовариством, вже є моменти самообману", - повідомив глава Меджлісу.

Він сказав, що в найближчі дні їде в Берлін, де планує зустрітися з деякими високопоставленими чиновниками уряду Німеччини і, зокрема, міністерства закордонних справ, яким на прикладі фактів покаже, що їхнє очікування щодо виконання РФ мирних угод – це ілюзія.

"Буквально сьогодні вже знову Кремль відреагував на пропозиції про можливе відрядження моніторингових груп ОБСЄ до тих районів Донецької та Луганської областей, які нами (Україною - ред.) не контролюються: таке може бути, але за згодою "цих республік, цих територій". Значить Росія все більш суперечливо інтерпретує Мінські угоди", - говорить Рефат Чубаров.

На його думку, Україні слід приділити більше уваги співпраці з країнами Чорноморського басейну, оскільки ці країни – Болгарія, Румунія, Грузія, Туреччина - "відчувають не меншу загрозу, ніж Україна".

"Тому я вітаю... обговорення питань, пов'язаних зі створенням морських формувань, які могли одночасно відповідати вимогам цих країн... Думаю, що НАТО має більше бути присутнім... постійно бути присутнім в Чорному морі... Це все буде утримувати Росію від небажаних для нас дій", - вважає Чубаров.

Читайте також: В окупованому Криму заарештовано 14 кримських татар - Чубаров

Нагадаємо, півострів Крим був захоплений російськими військами навесні 2014 року, спровокувавши хвилю засудження з боку міжнародного співтовариства і введення перших санкцій проти РФ.

Як констатували спостерігачі Humans Rights Watch, російська окупаційна влада створила в Криму "атмосферу всюдисущого страху та пригнічення", яку підтримує там вже два роки з моменту захоплення українського півострова. Згідно звіту, опублікованому 18 березня нью-йоркською групою правозахисників, з моменту анексії Криму в березні 2014 року простір для свободи слова, зібрань та ЗМІ в Криму різко звузилася.

Детальніше про ситуацію, окупаційну політику РФ та настроях населення в окупованому Криму можна почитати статті Юрія Смілянського для свіжого випуску газети "Дзеркало Тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі