Військове керівництво США підтримує надання летальної зброї Україні

Поділитися
Військове керівництво США підтримує надання летальної зброї Україні Військові США підтримують передачу летальної зброї Україні © 112 Україна
Останнє слово в цьому питанні залишається за Білим домом.

Генерал військово-повітряних сил США Пол Селва в ході слухань у Сенаті, присвячених його призначенню на посаду голови Об'єднаного комітету голів штабів ЗС США, виступив за надання летальної зброї Україні.

"Я підтримую надання летальної оборонної допомоги з безпеки Україні, і Міністерство оборони США активно займається цим питанням на міжвідомчому рівні", – цитує його слова "Голос Америки".

Наголошується, що у своїх свідченнях, оприлюднених напередодні слухань, Селва також виступив за надання Україні летальних озброєнь.

"Хоча обороноздатність України посилилась завдяки навчанням США, Україна все ще не має достатніх можливостей, так як її супротивник є більш технологічно просунутий", – вказало ню.

У той же час, екс-посол США в Україні, експерт Інституту США Brookings Стівен Пфайфер вказав у Twitter, що генерал Селва повідомив Комітету Сенату з питань ЗС, що командування США в Європі та Об'єднаний комітет начальників штабів ВС США виступають за надання летальної військової допомоги Україні.

На повідомлення Пфайфера відповів глава аналітичного центру Пенна-Байдена і колишній чиновник Пентагону Майкл Карпентер. За його словами, щодо необхідності надання зброї Україні склався міжвідомчий консенсус, однак рішення залишається за Білим домом.

У своїх свідченнях перед комітетом Сенату Селва також визнав, що Росія є найбільшою загрозою для нацбезпеки США.

"Хоча Північна Корея, Іран та ІДІЛ мають очевидні ворожі наміри і становлять регіональну та глобальну загрози, жодна з них не загрожує існуванню нашої країни. Росія та Китай перебувають в іншій категорії; вони можуть залучити Сполучені Штати по всьому спектру ядерного та традиційного конфлікту. Вони продовжують невідступно інвестувати до повного спектру сучасних інструментів. Чому Росія є більш негайною загрозою – так це через ядерні можливості, демонстрацію агресивної поведінки та готовність застосовувати військову силу", – зазначив він.

Як писав у своїй статті для DT.UA Юрій Бутусов, країни Заходу не виробили чіткої доктрини надання військової допомоги Україні, внаслідок чого постачання Києву озброєнь стало предметом ситуативних рішень.

За його словами, західна дипломатія наполягає на необхідності припинити конфлікт в Донбасі і знизити ескалацію бойових дій, проте політики країн Заходу не пояснили своїм військовим, як саме можна домогтися виконання цих цілей.

Детальніше про проблемні аспекти американської військової допомоги Україні читайте в статті Юрія Бутусова "Військова техніка США для України: політичний символізм і цілепокладання" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі