Висування кандидатів на посаду президента Казахстану завершилося - Політика - dt.ua

Висування кандидатів на посаду президента Казахстану завершилося

21 лютого, 2011, 07:38 Роздрукувати

Центральна виборча комісія (ЦВК) о 24:00 за місцевим часом неділі завершила прийом заяв від бажаючих поборотися за посаду президента Казахстану.

Загалом до ЦВК на участь у виборах подали заяви 22 претендента.

У числі тих, хто балотується - діючий президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв, він поки що єдиний зареєстрований ЦВК кандидат на посаду глави держави.

Окрім того, у списку ЦВК самовисуванці: Мусагалі Дуамбеков (лідер незареєстрованої екологічної партії "Менін Казакстаним"), Салім Отен (займається юридичною практикою, випускає газету "Ак тарлан"), Канат Турагелдієв (директор турфірми "Нур Іслам"), Мелс Єлеусізов (голова екологічного союзу "Табігат"), Гульдан Токбаєва (журналіст за освітою, безробітна), а також кандидат від Комуністичної народної партії Казахстану Жамбил Ахметбеков (секретар ЦК КНПК), - вони приступили до збору підписів на свою підтримку.

У неділю ввечері подав документи до ЦВК і склав іспит на знання держмови лідер партії патріотів Казахстану, депутат сенату парламенту Гані Касимов.

Не змогли скласти екзамен з державної мови, вільне володіння якою є обов'язковим для кандидата у президенти, і вибувають із президентських перегонів самовисуванці Уаліхан Кайсаров, Канат Єсжанов, Толибай Баймурзін, Майя Карамаєва і Адалбек Кунанбаєв.

Зняли свої кандидатури Зауре Масіна і Совєткази Нурсіла, які подавали заяву до ЦВК.

Ще не складали іспит з казахської мови семеро - Амантай кажи Асилбек, Мейрамкул Кожагулова, Жаксибай Базільбаєв, Мурат Телібеков, Біржан Ділмагамбет, Курмангази Рахметов і Серік Сапаргалі.

Як пояснили у прес-службі ЦВК, відповідно до закону про вибори, претенденти на пост президента Казахстану протягом п'яти днів після подання заяви на реєстрацію кандидатом повинні скласти іспит на знання державної мови. У зв'язку з цим на початку цього тижня лінгвістична комісія планує прийняти іспити у шістьох із них: Кожагулова, Базільбаєва, Телібекова, Ділмагамбета, Рахметова і Сапаргалі. Всі вони подали заяви до ЦВК у період з 17 по 20 лютого. Між тим Асилбеку буде відмовлено в реєстрації, оскільки він подав заяву до ЦВК ще 10 лютого, а на іспит так і не з'явився.

Приймати заяви від бажаючих поборотися за посаду президента Казахстану Центрвиборчком почав 5 лютого.

Реєстрація кандидатів у президенти триває, вона буде завершена 2 березня.

Для реєстрації кандидатом у президенти кожен претендент повинен зібрати на свою підтримку мінімум близько 91 тисячі підписів виборців, які представляють не менше 9 з 14 областей країни, а також міста Алмати і Астана.

Кандидат у президенти до реєстрації і після перевірки на відповідність запропонованим Конституцією і законом "Про вибори" вимогам, а також перевірки зібраних на його підтримку підписів, повинен внести на рахунок ЦВК внесок у сумі 800 тисяч тенге (146,19 тенге/1 долар).

3 березня розпочнеться передвиборча агітація кандидатів у президенти, яка завершиться о 24 годині 1 квітня. У попередній день голосування і в день голосування агітація припиняється.

Згідно з Конституцією, президент країни обирається повнолітніми громадянами Казахстану на основі загального рівного і прямого виборчого права при таємному голосуванні строком на 5 років.

Президентом може бути обраний громадянин Казахстану за народженням, не молодше 40 років, який вільно володіє державною мовою і проживає у республіці останні 15 років.

Позачергові вибори президента Казахстану пройдуть 3 квітня 2011 року.

Попередні вибори президента Казахстану відбулися у грудні 2005 року. На тих виборах впевнену перемогу отримав Назарбаєв і тим самим зберіг за собою посаду президента країни.

 

За матеріалами «Інтерфакс-Україна»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >