Вінницький мер Володимир Гройсман: «Молодість — не вада, а запас міцності»

Поділитися
Перемогу 28-річного представника «Нашої України» Володимира Гройсмана на виборах міського голови Вінниці багато хто сприйняв як сенсацію...

Перемогу 28-річного представника «Нашої України» Володимира Гройсмана на виборах міського голови Вінниці багато хто сприйняв як сенсацію. З одного боку, він мав невелику перевагу над конкурентами. За чотири місяці до того Гройсман з ініціативи місцевого депутатського корпусу обійняв посади виконувача обов’язків мера і секретаря міської ради. Опинившись біля керма міста у переддень кампанії, успішний підприємець отримав чудову нагоду проявити себе. Благо розвернутися було де: віднедавна розбиті дороги і гори сміття стали своєрідною візитною карткою міста.

З іншого боку, існував ризик не скласти іспит. Проте молодому в.о. градоначальника вдалося показати «товар обличчям». Влада в його особі знову вийшла на вулиці, зазирнула в цехи і лікарняні палати. Причепурився центральний парк, почистішала головна вулиця міста, Соборна. Працівники жеків почали сумлінно «вилизувати» свої території. Із 54 нерухомих ліфтів за ті чотири місяці вдалося запустити 48. Куртка майбутнього мера з написом «Цілодобовий дозор» стала легендарною. Газета під такою самою назвою, безумовно, додала очок кандидатові.

У своїх передвиборних інтерв’ю Володимир Гройсман розмірковував про плани розвитку міста як людина, котра не сумнівається у своїй перемозі. В його команді, до речі, працювали добре знайомі місцевим жителям політтехнологи, які свого часу (разом з адмінресурсом) забезпечили Олександрові Домбровському перемогу на виборах міського голови Вінниці.

Багато хто в місті знову очікував побачити біля керма колишнього двічі мера Дмитра Дворкіса. Його шанси розглядалися як дуже високі. Але, напевно, більшість городян, вибираючи мера, керувалися заяложеною приказкою: старий кінь борозни не зіпсує, але навряд чи потрапить. А тому основна маса виборців вирішила віддати перевагу молодому.

Так Гройсман став наймолодшим мером обласного центру України. І це при тому, що місцева єврейська громада його не підтримала, віддавши перевагу іншому кандидатові, українцю за національністю.

Вік нового міського голови багатьох бентежить. Проте тільки не його самого.

— Багато хто вашу перемогу пов’язує з патронатом із боку губернатора Олександра Домбровського, а також із підтримкою з боку БЮТ...

— Гадаю, я здобув підтримку вінничан тому, що мої перші кроки відповідали очікуванням городян.

Ставлення губернатора до мене залежало від того, як я вирішував накопичені проблеми міста. Що ж до БЮТ, то ця політична сила, швидше за все, зупинила свій вибір на моїй кандидатурі усвідомлено. Після того, як уважно проаналізувала і програми, і фаховість кожного з кандидатів. Те, що я заслужив їхню увагу, мені, звичайно, приємно. Але мене, нагадаю, підтримував не тільки БЮТ – підтримувала й «Наша Україна». Мною та цими політичними силами було підписано договір, у якому закріплено наші спільні погляди на розвиток міста.

— Наскільки легко вам, членові партії «Наша Україна», працюватиметься з міськрадою, в якій НСНУ має лише вісім місць із 50, а більшість (27) голосів – у бютівців?

— Я зроблю все для того, щоб інтереси всіх городян було враховано. І тих, хто голосував за мене, і тих, хто – ні. Переконаний, що й більшість депутатів поділяють таку позицію. Я — за послідовність і публічність у всіх питаннях, які стосуються розвитку міста й управління його ресурсами. Така позиція полегшує взаємодію з будь-якими політичними силами, якщо вони по-справжньому турбуються про інтереси Вінниці.

— Ставши секретарем міської ради, ви привели свою команду заступників. У зв’язку зі зміною конфігурації депутатського корпусу загін заступників теж зміниться?

— Буде проведено консультації з депутатськими фракціями нової міської ради. Лише після того я зможу чітко відповісти на ваше запитання. Критерії моїх вимог до команди, з якою я працюю і працюватиму, залишаються незмінними — це професіоналізм і любов до свого міста.

— Кожен новий керівник міста заприсягався вирішити три головні проблеми Вінниці — сміття, базари і дороги. І кожному з них це було не до снаги...

— Зараз я зайнятий інвентаризацією проблем. Поки що однозначно можу сказати тільки одне: місто розвиватиметься. 2006-й має стати роком стабілізації. Це означає, зокрема, завершення будівництва недобудованих об’єктів. Нинішнього року ми плануємо нарешті провести капітальний, а не косметичний ремонт доріг. Заплановано реконструкцію 172 кілометрів. Триває розробка відповідної програми, підготовка проектної документації, пошук джерел фінансування. Від виконавців обов’язково вимагатимемо гарантій якості робіт.

Ще почнемо будівництво нової тролейбусної лінії, заасфальтуємо території дворів, будемо відновлювати освітлення, реконструювати дитячі майданчики. І сподіватися, що люди берегтимуть зроблене нами.

— Наскільки бюджет задовольняє потреби міста?

— З урахуванням наявних проблем, наш бюджет украй малий — 363 млн. грн. Ми усунули від нього організації, які не сприймали встановлених мною правил. Пропозиції щодо роботи з бюджетом мають бути розумними і прагматичними. Приклад — серйозна економія коштів на відновленні роботи басейну в Палаці дітей і юнацтва. Розраховуємо на ефективну, тобто мінімальну, ціну на ремонт доріг.

Міська влада робитиме все можливе, щоб кожен інвестор на території міста почувався спокійно і впевнено. Ми готові і приймати, і розміщувати, і супроводжувати великих інвесторів. На загальнонаціональному ринку жорстко за них боротимемося. Інвестиції повинні дати поштовх реальному підвищенню заробітної платні жителів міста.

— Чи можна очікувати перерозподілу економічних сфер впливу в інтересах партій-переможниць?

— Жодного перерозподілу на користь якихось партій чи окремих осіб не повинно бути й не буде. Всі рішення будуть публічними, механізми їх прийняття — прозорими. Відкритий конкурс, чесна боротьба: хто кращий, той і виграв.

— Вінниця має досвід гострого протистояння між міською та обласною владою. Ви з тривогою очікуєте, хто ж очолить обласну раду?

— Є підстави думати, що депутати обласної ради оберуть професіонала, зацікавленого в успіху свого регіону. З такою людиною легко можна знайти спільну мову.

— Якщо реалізація якихось життєво необхідних для Вінниці проектів усе-таки блокуватиметься на обласному рівні, відчуваєте в собі сили вплинути на ситуацію?

— Я сподіваюся зробити свою роботу публічною. Якщо у нашої команди щось із об’єктивних причин не виходитиме, я відкрито в цьому признаватимуся. Якщо нам заважатимуть втілити в життя те чи інше рішення, я максимально відверто розповім людям, чому це неможливо зробити, незважаючи на те, що комусь це може не сподобатися.

— Ви прийшли в політику з бізнесу. Дефіцит життєвого й управлінського досвіду відчуваєте?

— Бути фахівцем у всіх сферах неможливо. Завдання ефективного керівника: зібрати найкращих спеціалістів, забезпечити їм поле для діяльності, дати ресурси, чітко поставити завдання і проконтролювати їх виконання.

А молодість — це плюс, це запас міцності. Вік — не критерій оцінки керівника. Критерій — результати.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі