ВІД ЗАМІНИ АДВОКАТІВ СПРАВА НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ - Політика - dt.ua

ВІД ЗАМІНИ АДВОКАТІВ СПРАВА НЕ ЗМІНЮЄТЬСЯ

5 грудня, 2003, 00:00 Роздрукувати Випуск №47, 5 грудня-12 грудня

У справі Лазаренка чергові новини. Провідний адвокат у його кримінальній справі Харольд Розенталь відсторонений і більше не буде представляти екс-прем’єра в суді, повідомляє «Українська правда»...

У справі Лазаренка чергові новини. Провідний адвокат у його кримінальній справі Харольд Розенталь відсторонений і більше не буде представляти екс-прем’єра в суді, повідомляє «Українська правда». Зараз над справою Лазаренка працює вже «третя зміна» команди адвокатів. Відомо, що на одному з перших допитів Лазаренка в березні 1999, де брав участь швейцарський прокурор Каспар-Ансарме, інтереси українського екс-прем’єра представляли адвокати з нью-йоркської фірми Curtis, Mallet-Prevost, Colt & Mosle.

У 2003 році за справу взялася адвокатська контора Rozenthal and Gibbons. Ще трохи пізніше до них приєднався досить відомий у Каліфорнії адвокат Деніс Ріордан, що зараз займається питанням про непідсудність в американському суді порушень закону в Україні.

Тепер Лазаренко має знайти нового головного захисника на місце Розенталя. Ріордан стверджує, що нове призначення відбудеться «дуже швидко». Що стало причиною відсторонення Розенталя? Ніхто з опитаних «УП» учасників процесу не дав відповідь на це питання.

За даними інтернет-видання, Розенталь, проте, буде допомагати захистові, поки не призначать нового адвоката. Очевидно, що з «мільйона» причин відсторонення адвоката має сенс розглянути три.

Перша. Загострення взаємин між Лазаренком й адвокатом. В екс-прем’єра непростий характер, який напевно не пом’якшав після майже чотирьох років в’язниці. Але і Розенталь не ликом шитий. Вибираючи роботу адвоката, він заздалегідь знав, що буде змушений захищати злочинців, що часто, як визнавав сам Лазаренко, «не ангели».

Друга. Фінансові труднощі й неможливість оплачувати послуги дорогої контори. Якщо в 1999 році екс-прем’єр виклав 10 мільйонів «зелених» — коли йому здавалося, що його тримають в еміграційній в’язниці «через непорозуміння», то зараз, коли увесь світ знає принаймні про деяку кількість «відмитого» капіталу, рахунки за адвокатські послуги, можливо, зросли.

З ростом скандальної популярності Лазаренка стали рости і його фінансові проблеми. Більшість його рахунків арештовані, йому доводиться платити кругленьку суму за своє перебування на волі з електронним браслетом. Відмовилися повертати гроші банки Антигуа. Піскун розповів про знайдені в Ліхтенштейні рахунки на суму 54 мільйони доларів. Він же заявив, що українську прокуратуру й американське обвинувачення «підтримали багато банків, у яких маються рахунки Лазаренка на 280 мільйонів доларів».

Третя версія. Прокурор Марта Борщ постійно обвинувачує Лазаренка в навмисному затягуванні досудового розслідування. Якщо припустити, що Лазаренко чекає зміни влади в Україні, можливо, вона права.

Йому треба протриматися ще рік. Зміна адвоката — найповажніша причина, з якої суд можуть дійсно відкласти. А оскільки в справі Лазаренка вже як мінімум 17 томів, то на ознайомлення нового захисника з документами можуть піти місяці. Що і треба було Лазаренку, котрий зараз знаходиться в терпимих у порівнянні з в’язницею умовах.

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво