Вибух у Дніпропетровську — наслідок злочинної економії? - Політика - dt.ua

Вибух у Дніпропетровську — наслідок злочинної економії?

19 жовтня, 2007, 16:10 Роздрукувати Випуск №39, 19 жовтня-26 жовтня

Вибух газу в Дніпропетровську, що призвів до загибелі 21 особи і руйнування житлового будинку, є наслідком злочинної економії на обслуговуванні газорозподільних мереж, вважають працівники газової галузі...

Вибух газу в Дніпропетровську, що призвів до загибелі 21 особи і руйнування житлового будинку, є наслідком злочинної економії на обслуговуванні газорозподільних мереж, вважають працівники газової галузі. З ними згоден і міністр ЖКГ України Олександр Попов.

За словами співробітників газорозподільних підприємств, які побажали залишитися невідомими, низька ціна за споживчий газ провокує їх на тотальну економію, у тому числі — на безпеці поставок населенню.

«Низький тариф за куб споживчого газу, яким все ще продовжують махати, як прапором, політики-популісти, ставить газові господарства в такі умови, коли вони просто фізично не в змозі якісно обслуговувати свої мережі», — стверджує один із співробітників газорозподільних підприємств.

За його словами, економія в першу чергу проявляється у скороченні штатів відповідних підприємств: «От чому, за попередніми даними, в «Дніпрогазі» замість визначених штатним розкладом 1200 працівників числилося 700. Чи можна говорити у такому разі, про якусь якісну перевірку технічного стану ГРП і своєчасне усунення неполадок?!».

Крім того, за словами того ж джерела, у Донецькій і Харківській областях, де власником облгазів, як і в Дніпропетровську, є російський підприємець Вексельберг, ситуація нітрохи не краща. «Я знаю ці господарства, а особливо Донецьк. Там просто тихий жах!» — стверджує він.

Міністр ЖКГ Олександр Попов, обговорюючи з кореспондентом «ДТ» можливі причини аварії, погодився з тим, що підприємства, котрі займаються доставкою газу безпосереднім споживачам, знаходяться зараз у складній ситуації.

«Я не буду стверджувати, але мені здається, що за масштабністю та прибутковістю цієї галузі, пов’язаної з магістральними газопроводами, проблемами цін на газ, обсягами та поставками, напрям, який працює з населенням, а це — якраз міськ- та облгази, залишився, м’яко кажучи, не охопленим», — констатує міністр.

Попів також стверджує, що керівники багатьох газорозподільних підприємств бажають повернути свої структури в підпорядкування міністерству ЖКХ. «Мені особисто телефонували деякі керівники обласних і міських газових підприємств, які просили розглянути пропозиції про перепідпорядкування їхніх підприємств міністерству ЖКГ», — стверджує міністр.

Докладніше про причини дніпропетровської трагедії читайте у статті Інни Ведерникової «Контрольний урок. Математика болю» у свіжому номері «ДТ».

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №30, 17 серпня-23 серпня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво