Ветерани та інваліди просять Кабмін не виплачувати за їхній рахунок судові компенсації - Політика - dt.ua

Ветерани та інваліди просять Кабмін не виплачувати за їхній рахунок судові компенсації

22 лютого, 2011, 07:25 Роздрукувати

Ветерани війни, інваліди та чорнобильці просять уряд відкликати з парламенту законопроект, що гарантує виплату компенсацій за судовими рішеннями, прийнятими не на користь держави. Джерелом цих виплат передбачаються кошти, призначені бюджетом для забезпечення соціальних пільг.

Законопроект №7562 "Про гарантії держави щодо виконання рішень суду" був розроблений Міністерством юстиції на виконання вимог Європейського суду з прав людини, що зобов'язав Україну реформувати судове законодавство. Документ передбачає створення у держбюджеті нової статті витрат - на виплати за судовими рішеннями, прийнятими не на користь держави. За даними Мін'юсту, щорічно на ці цілі буде потрібно не менше 3,5 млрд грн, пише «Коммерсант-Украина».

Передбачається, що фінансуватися виплати будуть шляхом перерозподілу бюджетних коштів з інших програм, переважно соціальних. Розробники пропонують Раді делегувати Кабміну повноваження встановлювати розміри і порядок соціальних виплат, які зараз регламентуються законом і Конституцією. Зокрема, рішеннями уряду пропонується контролювати питання санаторно-курортного лікування та медичного забезпечення чорнобильців та ветеранів війни, надання безкоштовного проїзду
у міському транспорті для ветеранів праці, а також визначати розміри знижки на оплату житлово-комунальних послуг для співробітників міліції та прокуратури (у даний час їм надається 50-процентна знижка).

Профспілки та громадські організації учасників війни в Афганістані, ветеранів Великої Вітчизняної війни, чорнобильців виступили проти ініціатив Мін'юсту.

"Програми чорнобильців і без того фінансуються не в повному обсязі, а прийняття законопроекту лише звузить пільги, зменшить розмір компенсацій. Якщо Кабмін не відкличе свій проект закону, результатом стануть безстрокові акції протесту по всій Україні", - вважає голова головного секретаріату Всеукраїнської чорнобильської народної партії Микола Ісаєв.

Законопроект №7562 планують розглянути у парламенті з 15 по 19 березня. "Громадські обговорення проводяться занадто пізно, документ вже прийнятий до розгляду. Швидше за все, наші пропозиції не будуть враховані", - зазначив голова Харківської міської спілки ветеранів Афганістану Віктор Коваленко.

На думку експертів, Мін'юст через даний законопроект намагається звільнити державу від обов'язкових соціальних виплат, встановлених законом і Конституцією.

"Рівень соціального забезпечення і пільг пропонується встановлювати уряду, а не Раді, що є прямим порушенням ст.22 Конституції. Соціальні виплати не можуть бути джерелом фінансування компенсацій за судовими рішеннями. Ми бачимо безпрецедентну спробу Кабміну наповнити бюджет за рахунок соціально незахищених верств населення!", - заявив президент Інституту правової політики, колишній міністр юстиції Микола Онищук.
 

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №34, 14 вересня-20 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >