Верховний суд відмовив у відкритті справи щодо оскарження НАБУ догани Холодницькому

Поділитися
Верховний суд відмовив у відкритті справи щодо оскарження НАБУ догани Холодницькому НАБУ просило визнати протиправним рішення КДКП щодо догани Холодницькому © Facebook/Назар Холодницький
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку.

Верховний суд України відмовив у відкритті провадження за позовом Національного антикорупційного бюро (НАБУ) про скасування рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів (КДКП) щодо догани керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) Назару Холодницькому.

Наголошується, що позивач просив визнати протиправним та скасувати рішення КДКП про догану Холодницькому і зобов'язати комісію розглянути висновок про наявність дисциплінарного проступку у діях голови САП та відповідні матеріали дисциплінарного провадження.

У рішенні суду зазначено, що в судовому порядку підлягають оскарженню ті рішення КДКП, які прийняті за результатами дисциплінарного провадження, і право на таке оскарження має лише прокурор як суб'єкт цього дисциплінарного провадження, діяльність якого оскаржується.

Особи, за дисциплінарною скаргою яких КДКП приймає рішення, не є суб'єктами дисциплінарного провадження і не наділені правом на оскарження у судовому порядку рішень КДКП як за результатами дисциплінарного провадження, так і за результатами вирішення питання про його відкриття, повідомили в прес-службі.

Суд зазначив, що НАБУ у разі незгоди з рішенням комісії, прийнятим за результатами розгляду його скарги, може за наявності дозволу КДКП оскаржити таке рішення тільки у Вищій раді правосуддя. Підкреслюється, що НАБУ як особа, що подала скаргу до КДКП, не має права на оскарження рішення, прийнятого КДКП за результатами розгляду такої скарги.

Повідомляється, що рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку у Великій палаті Верховного Суду.

Нагадаємо, що 20 березня на зовнішній поверхні акваріума в робочому кабінеті голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури виявили приховані засоби прослуховування. Слідчі дії стосовно керівника САП проводило Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом ГПУ.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив про те, що під час прослуховування кабінету Холодницького вдалося зафіксувати інформацію про тиск на певних посадових осіб для прийняття ними певних рішень. Згодом генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив про те, що в записах, зроблених у кабінеті, не виявлено підстав для притягнення його до кримінальної відповідальності, але зафіксовано дисциплінарне порушення в роботі.

26 липня КДКП вирішила притягнути до дисциплінарної відповідальності Назара Холодницького. КДКП визначила дисциплінарне стягнення у вигляді догани, замість звільнення. Підставою для розгляду даного питання стали скарги керівництва НАБУ та ГПУ на неодноразові грубі порушення правил прокурорської етики та неналежне виконання службових обов'язків.

Детальніше про справу головного антикорупційного спецпрокурора читайте у матеріалі Олександра Лємєнова "Кейс Холодницького: звільнять, посадять чи домовляться?" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі