Верховній Раді запропонували закріпити євроінтеграційні прагнення українців постановою

Поділитися
Більшість українців хочуть бачити країну в Європейському Союзі. Фракція Кличка запропонувала прийняти відповідну постанову, що засвідчить про незмінність зовнішньополітичного курсу.

У Верховній Раді України зареєстровано проект постанови "Про реалізації євроінтеграційних прагнень українського народу та укладення Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом".

Як повідомляється на сайті українського парламенту, документ був зареєстрований 4 січня під №1195. Ініціаторами проекту постанови виступили депутати парламентської фракції "УДАР" - Марія Іонова, Ростислав Павленко, Ірина Геращенко, заступник голови фракції Віталій Ковальчук і голова Віталій Кличко.

У тексті заяви Верховної Ради, яка додається до проекту постанови, відзначається, що український парламент "вважає за необхідне прийняти Виборчий кодекс України... здійснити невідкладні законодавчі заходи, які б зробили неможливим проведення політичних репресій, застосування вибіркового правосуддя і забезпечили звільнення засуджених за політичними мотивами осіб, зокрема, Юлії Тимошенко і Юрія Луценка... протягом 2013 року законодавчо забезпечити виконання реформ, визначених у Порядку денного асоціації Україна-ЄС; удосконалити механізм парламентського контролю за приведенням законодавства України у відповідність із законодавством ЄС і виконанням Україною зобов'язань перед ЄС; звернутися до президента України з вимогою виконати умови ЄС, необхідні для підписання Угоди про асоціацію".

Крім того, в тексті заяви пропонується закликати Кабінет міністрів забезпечити розслідування порушень і фальсифікацій на парламентських виборах 2012 року, "забезпечити неухильне виконання положень Порядку денного асоціації Україна-ЄС", у зовнішньополітичній діяльності виходити з пріоритетності курсу євроінтеграції України; а також "максимально використовувати можливості співпраці з Європейським енергетичним співтовариством з метою зміцнення енергетичної безпеки України".

У пояснювальній записці до проекту постанови відзначається, що підписанню Угоди про асоціацію між Україною і ЄС можуть перешкоджати кылька факторів. "У представників ЄС викликає серйозну стурбованість відхід України від демократичних стандартів... Галузеві реформи відбуваються не прозоро, без залучення до діалогу опозиції і без вагомої участі представників громадянського суспільства. Більше того, у низцы галузей (судовій, адміністративній, енергетичній), в яких необхідно було провести реформи, ситуація погіршилася. Парламентські вибори також пройшли з численними порушеннями", - йдеться в документі.

"Усунення всіх цих перешкод буде сприяти якнайшвидшому підписанню Угоди про асоціацію, над яким дві сторони працювали разом близько п'яти років. Також необхідно подати чіткий сигнал українському суспільству щодо неможливості зміни зовнішнього курсу України і продовження курсу на євроінтеграцію", - підкреслюється в пояснювальній записці. !zn

Читайте також:

Парламентські фракції готують спільну заяву про євроінтеграцію

ЄС остаточно зважився на асоціацію з Україною, щоб поставити "геополітичну крапку"

Саміт Україна-ЄС відбудеться 25 лютого

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі