Верховна Рада зробила крок до закриття урядової газети

Поділитися
Верховна Рада зробила крок до закриття урядової газети Рада згодна з тим, що владі пора відмовлятися від друкованих ЗМІ
Новий уряд вважає публікацію документів в газетах архаїзмом - на дворі 21-е століття

Урядове видання "Урядовий кур'єр" може залишитися без фінансування і основного свого призначення - публікацій документів уряду, текстів законів та ін. Це буде означати тільки одне: закриття газети. До цього вже зроблено перший крок.

Комітет Верховної Ради з питань цифрової трансформації підтримав низку законопроектів, які скасовують обов'язкову публікацію законів і нормативних актів в газеті "Урядовий кур'єр".

Про це повідомляє ZIK з посиланням на прес-службу Верховної Ради.

Зокрема, комітет підтримав законопроєкт "Про внесення змін до статті 130 закону України "Про судоустрій і статус суддів" (№ 2309), який виключає "Урядовий кур'єр" зі списку видань, в яких обов'язково публікується інформація про створення організаційного комітету зі скликання з'їзду суддів, а також оголошення про скликання з'їзду суддів і питань, які виносяться на його розгляд.

Також був підтриманий законопроєкт №2308 "Про внесення змін до статті 28 Бюджетного кодексу України", який пропонує змінити місце обов'язкової публікації законопроєкту про державний бюджет України і інформації про його виконання з "Урядового кур'єра" на Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України.

Крім того, комітет направив голові Верховної Ради Дмитру Разумкову лист з пропозицією включити до порядку денного другої сесії парламенту проєкт закону №2307 "Про внесення змін до деяких законів України щодо оприлюднення нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України та розміщення окремої інформації в електронному вигляді", що передбачає розміщення актів уряду, наказів міністерств і рішень НКРЕКП на Єдиному веб-порталі органів виконавчої влади України замість друку в "Урядовому кур'єрі", а також виключення із законів України вимог про необхідність одночасного друкування в "Урядовому кур'єрі" та інших офіційних друкованих виданнях.

Своє рішення члени комітету обґрунтували тим, що в останні роки тираж "Урядового кур'єра" постійно скорочується і видання вже не може повною мірою вважатися загальнодержавним.

Вимоги до публікації законів і нормативно-правових актів у газетах "Голос України" та "Офіційний вісник України" зберігаються.

Нагадаємо, у Кабінеті Міністрів України заявили, що ініціюють скасування обов'язкової публікації законів, постанов та інших офіційних рішень у газеті "Урядовий кур'єр" та "Голос України". Зараз закони та інші акти набувають чинності лише після того, як їх опублікують в офіційній пресі уряду та парламенту.

Кабінет міністрів подав у Верховну Раду законопроект, який дозволить публікувати закони та інші документи на офіційних сайтах, а не в офіційних друкованих органах. Про це на своїй сторінці в Facebook написав міністр Кабінету міністрів Дмитро Дубілет.

"Тільки що ми подали в Раду законопроект, який повинен позбавити нас від дивного архаїзму. Зараз, щоб якийсь закон чи постанова набрали чинності, вони повинні бути надруковані у газетах "Голос України" або "Урядовий Кур'єр". Ми пропонуємо публікувати закони та інші акти на офіційних сайтах, а не на папері, як і личить в XXI столітті", - написав він.

Дубілет пояснив, що стало причиною появи законопроекту.

"Кілька тижнів тому Рада прийняла закон, який Кабмін дуже чекав - у нас під нього вже був передбачений комплекс заходів. І от,наступного дня, коли закон повинен був вийти в газеті і, таким чином, вступити в силу, ми виявили, що цього не сталося. Чому? Тому що співробітники друкарні сказали, що текст не помістився, і вони вирішили перенести його на наступний день! Цей випадок був непорозумінням (напевно), але взагалі маніпуляції з друкарнями для відтягування набрання чинності законів траплялися в історії України не раз", - написав міністр.

"Після того, як Рада прийме цей закон, будемо обговорювати з суспільством подальшу долю цих двох друкованих видань", - пообіцяв він.

Однак коментуючі публікацію Дубілета українці далеко не всі зустріли його ініціативу з розпростертими обіймами. Міністру нагадали, як публікуються, а потім миттєво зникають укази на офіційному сайті президента, як "знесений" був сайт колишнього президента, хоча, за логікою, він повинен був залишатися в архіві і бути доступний. Крім того, коментуючі вказали на небезпеку зміни текстів законів і указів в режимі онлайн. Користувачі уточнили, що ці газети, які виходять величезним тиражем, зберігаються в бібліотеках та архівах, включаючи бібліотеку Конгресу США, і помітили, що ступінь відповідальності людей поки що не дозволяє бути переконаним, що офіційний сайт буде застрахований від зловживань і від банального закриття укупі зі знищенням даних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі