Верховна Рада визнала геноцидом депортацію кримськотатарського народу в 1944 році

Поділитися
Верховна Рада визнала геноцидом депортацію кримськотатарського народу в 1944 році Половина кримських татар загинули під час депортації в 1944 році
Примусове виселення кримських татар має ознаки геноциду відповідно до Конвенції ООН.

Верховна Рада України прийняла постанову "Про визнання геноциду кримськотатарського народу". Законопроект №2493а. підтримали 245 народних депутатів.

"Визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу", - йдеться в постанові.

Згідно з документом, Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу встановлено 18 травня.

Рада також підтримала доповнення в текст постанови такого змісту: "Верховна Рада України заявляє, що системний тиск на кримськотатарський народ, репресії громадян України за національним принципом, організація етнічних і політично мотивованих переслідувань кримських татар, їх органів, таких як Меджліс кримськотатарського народу, як Курултай кримськотатарського народу, на тимчасово окупованій території України з боку державних органів Російської Федерації, починаючи з початку тимчасової окупації, є свідомою політикою етноциду кримських татар".

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, в травні 1944 року на підставі рішень Державного комітету оборони СРСР кримські татари були примусово виселені з території Криму. В результаті понад 180 тисяч етнічних кримських татар були змушені покинути свою історичну батьківщину. Виселення супроводжувалася конфіскацією майна та дискримінацією за національною приналежністю. За різними оцінками понад 46% переселенців загинули в результаті депортації, точна кількість жертв невідома.

"Відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочинів геноциду і покарання за нього, під геноцидом розуміють дії, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку, зокрема: а) вбивство членів такої групи; b) заподіяння серйозних тілесних ушкоджень чи розумового розладу членам такої групи; c) навмисне створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, що розраховані на повне чи часткове фізичне знищення її; d) заходи, розраховані на запобігання дітородіння в середовищі такої групи; е) насильницька передача дітей з однієї людської групи в іншу, - йдеться в записці.

"Таким чином примусове виселення кримських татар з території їх історичного проживання, обмеження засобів для існування, за міжнародним правом мають ознаки геноциду, - наголошується в пояснювальній записці.

15 вересня 2015 року Верховна Рада уточнила дату початку окупації Криму військами Російської Федерації - 20 лютого 2014 року. До цього офіційною датою початку окупації, згідно з українським законодавством, вважалася дата набрання чинності Резолюції Генеральної асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі