Геноцид кримськотатарського народу - Верховна Рада визнала геноцидом депортацію кримськотатарського народу у 1944 році - Політика - dt.ua

Верховна Рада визнала геноцидом депортацію кримськотатарського народу в 1944 році

12 листопада, 2015, 13:41 Роздрукувати

Примусове виселення кримських татар має ознаки геноциду відповідно до Конвенції ООН.

Половина кримських татар загинули під час депортації в 1944 році

Верховна Рада України прийняла постанову "Про визнання геноциду кримськотатарського народу". Законопроект №2493а. підтримали 245 народних депутатів.

"Визнати депортацію з Криму кримських татар у 1944 році геноцидом кримськотатарського народу", - йдеться в постанові.

Згідно з документом, Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу встановлено 18 травня.

Рада також підтримала доповнення в текст постанови такого змісту: "Верховна Рада України заявляє, що системний тиск на кримськотатарський народ, репресії громадян України за національним принципом, організація етнічних і політично мотивованих переслідувань кримських татар, їх органів, таких як Меджліс кримськотатарського народу, як Курултай кримськотатарського народу, на тимчасово окупованій території України з боку державних органів Російської Федерації, починаючи з початку тимчасової окупації, є свідомою політикою етноциду кримських татар".

Як наголошується в пояснювальній записці до документа, в травні 1944 року на підставі рішень Державного комітету оборони СРСР кримські татари були примусово виселені з території Криму. В результаті понад 180 тисяч етнічних кримських татар були змушені покинути свою історичну батьківщину. Виселення супроводжувалася конфіскацією майна та дискримінацією за національною приналежністю. За різними оцінками понад 46% переселенців загинули в результаті депортації, точна кількість жертв невідома.

"Відповідно до Конвенції ООН про запобігання злочинів геноциду і покарання за нього, під геноцидом розуміють дії, вчинені з наміром знищити, повністю або частково, яку-небудь національну, етнічну, расову чи релігійну групу як таку, зокрема: а) вбивство членів такої групи; b) заподіяння серйозних тілесних ушкоджень чи розумового розладу членам такої групи; c) навмисне створення для якої-небудь групи таких життєвих умов, що розраховані на повне чи часткове фізичне знищення її; d) заходи, розраховані на запобігання дітородіння в середовищі такої групи; е) насильницька передача дітей з однієї людської групи в іншу, - йдеться в записці.

"Таким чином примусове виселення кримських татар з території їх історичного проживання, обмеження засобів для існування, за міжнародним правом мають ознаки геноциду, - наголошується в пояснювальній записці.

Дивіться також фото: На мітингу-реквіємі у Києві вшанували жертв депортації кримських татар

15 вересня 2015 року Верховна Рада уточнила дату початку окупації Криму військами Російської Федерації - 20 лютого 2014 року. До цього офіційною датою початку окупації, згідно з українським законодавством, вважалася дата набрання чинності Резолюції Генеральної асамблеї ООН про підтримку територіальної цілісності України від 27 березня 2014 року.

За матеріалами: Інтерфакс-Україна / DT.UA /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №48, 14 грудня-20 грудня Архів номерів | Зміст номеру < >