Венеціанська комісія: Змішана система виборів в Україні призведе до спотворення волі виборців

Поділитися
© armymemor.rpod.ru
Змішана система виборів - не найкращий варіант для України, оскільки в минулому вже призводила до спотворення волі виборців

Про це журналістам у Страсбурзі заявив секретар Венеціанської комісії Томас Маркерт, подаючи проект думки Венеціанської комісії щодо нового проекту закону про вибори народних депутатів України.

«Як абсолютно дієва і хороша, ця система функціонує в інших країнах, але в Україні є історія системи, яка використовувалася у 1998-му і в 2002-му, і результати, особливо у 2002 році, були в тому, що багато хто з так званих незалежних обранців в одномандатному окрузі, які дійсно не були такими незалежними, підтримували дії уряду після виборів, так що навіть якщо опозиція перемогла на виборах, в кінцевому підсумку уряд отримував більшість у парламенті», - сказав Т.Маркерт.

Окрім того, за його словами, український досвід показує, що змішана система сприяла використанню адміністративного ресурсу на виборах, коли місцева влада намагалася забезпечити перемогу відповідного для себе кандидата.

За словами Т.Маркерта, попередня виборча система, побудована як пропорційна, також продемонструвала свою неефективність в Україні. У першу чергу тому, що ця система
ґрунтувалася на єдиному національному окрузі, коли люди з різних регіонів голосували за одних і тих самих кандидатів, а самі депутати виявлялися позбавленими будь-яких зв'язків з регіонами.

«Тому наші рекомендації в минулому були про те, щоб зберегти пропорційну систему, але просуватися до системи регіональних списків, до системи відкритих списків, щоб виборці могли позначити, хто є кандидатом, якого вони вважають кращим», - сказав Т.Маркерт.

За словами секретаря Венеціанської комісії, стурбованість викликає і той факт, що поданий на розгляд комісії проект закону абсолютно не підтримується опозицією в Україні.

«З нашої точки зору, виборча система має бути змінена широким консенсусом політичних сил: не в односторонньому порядку більшістю, а за допомогою консенсусу більшості і, як мінімум, більшої частини опозиції», - зазначив він.

Т.Маркерт також зазначив, що Венеціанська комісія планує остаточно затвердити свій висновок щодо проекту закону про вибори народних депутатів України на своєму засіданні на наступному тижні.

Як повідомлялося, засідання Венеціанської комісії проходитиме 14-15 жовтня, а її офіційні висновки буде подано 17 жовтня і оприлюднено на офіційному сайті Венеціанської комісії.

Попередній висновок Венеціанської комісії було оприлюднено 14 вересня.

Нагадаємо, що над законопроектом «Про вибори народних депутатів України» працювала Робоча група, створена президентом Віктором Януковичем. Її очолював міністр юстиції Олександр Лавринович.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі