Венеціанська комісія позитивно оцінила зміни до Конституції в частині правосуддя – АП

Поділитися
Венеціанська комісія позитивно оцінила зміни до Конституції в частині правосуддя – АП Венеціанська комісія вітає, в тому числі: усунення Верховної Ради з процесу призначення суддів © Андрій Товстиженко, DT.UA
У висновку Європейської комісії зазначається, що "запропоновані зміни є в цілому позитивними і заслуговують підтримки".

Венеціанська комісія позитивно оцінила розроблений Робочою групою з питань правосуддя і суміжних правових інститутів попередній текст змін до Конституції України в частині правосуддя. Про це йдеться в попередньому висновку Європейської комісії "За демократію через право", який було оприлюднено 24 липня, повідомляє прес-служба президента України.

У висновку зазначається, що "запропоновані зміни є в цілому позитивними і заслуговують підтримки. Положення законопроекту добре сформульовані. Їх прийняття буде важливим кроком вперед на шляху до створення дійсно незалежної судової системи в Україні".

Венеціанська комісія вітає, в тому числі: усунення Верховної Ради з процесу призначення суддів, скасування випробувального терміну для суддів, скасування "порушення присяги" як підстави для звільнення суддів, запровадження конкурсних процедур при призначенні суддів на посади, формування Вищої ради правосуддя таким чином, щоб більшість становили судді, обрані суддями, проведення реформи прокуратури і забезпечення гарантій її незалежності (насамперед, через позбавлення повноважень Верховної Ради щодо висловлення недовіри генеральному прокурору), а також позбавлення повноважень прокуратури по здійсненню загального нагляду.

Експерти Венеціанської комісії підтримали варіант змін в Основний закон, який передбачає існування системи спеціалізованих судів з зазначенням, що вищі спеціалізовані суди можуть функціонувати у відповідності з законом. Також, Венеціанська комісія схвалила конституційне закріплення адміністративних судів "як важливого елементу контролю за здійсненням органами державної влади своїх повноважень".

Венеціанська комісія також підтримала включення до Конституції України норми, яка передбачає можливість визнання Україною юрисдикції Міжнародного кримінального суду, як це передбачено в Римському статуті.

У той же час, Венеціанська комісія, на відміну від своїх попередніх висновків, рекомендувала залишити серед суб'єктів призначення / обрання членів Вищої ради правосуддя також і Верховну Раду України.

Комісія рекомендувала залишити за президентом функцію призначення суддів, зазначивши, що вона має церемоніальний характер, а у питаннях звільнення суддів - обмежитися рішенням Вищої ради правосуддя. Також, позитивно було оцінено і введення нового інституту конституційної скарги.

Венеціанська комісія висловила готовність і надалі надавати допомогу українській владі.

Читайте також: Букіккіо роз'яснив позицію Венеціанської комісії щодо змін до Конституції України

Раніше повідомлялося, що Венеціанська комісія схвалила децентралізацію в Україні.

Як писав Сергій Рахманін у статті для DT.UA проект змін до Конституції розробили фактично в обхід Конституційної комісії. На питання одного з членів Конституційної комісії, ким був підготовлений проект змін в Основний закон, глава комісії Володимир Гройсман відповів просто: "Секретаріатом групи".

Детальніше про конституційний процес і перспективи місцевих виборів в окупованій частині Донбасу читайте у статті Сергія Рахманіна Конституляція? У свіжому номері "Дзеркало тижня. Україна".

DT.UA в рамках проекту "Децентралізація: звіряємо годинник" опитало політиків, які у міру своєї компетенції, будуть впливати на ситуацію. У їх числі - сам президент, прем'єр-міністр, спікер ВР, голови парламентських фракцій, груп і профільного комітету, голови непарламентських (але мають представництва на місцях) партій, керівники асоціацій міст, а також сільських, селищних, районних і обласних рад.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі