Венеціанська комісія чекає від України внесення змін у закон про люстрацію

Поділитися
Венеціанська комісія чекає від України внесення змін у закон про люстрацію Міжнародне співтовариство перестане підтримувати Україну за відсутності необхідних реформ, упевнений глава Венеціанської комісії © armradio.am
Закон про люстрацію не повністю відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права.

Президент Венеціанської комісії Джонні Букіккіо повідомив, що комісія вивчила закон про люстрацію в Україні і стверджує, що процедура люстрації можлива, незважаючи на її політичний характер, але за умови, що вона відповідає Конституції та європейським стандартам у сфері верховенства права і дотримання прав людини.

"Ми також вирішили запропонувати важливі поправки до закону щодо, наприклад, факту, що вина має бути доведена, а не передбачатися лише на основі приналежності до певної категорії державних службовців. Всі гарантії справедливого правосуддя повинні дотримуватися. Також люстрація суддів повинна проводитися на основі іншого закону - про відновлення довіри до юстиції, а не закону про люстрацію. Ми запропонували ці поправки. Міністр юстиції погодився надіслати новий варіант закону з поправками Венеціанської комісії, але до сьогодні ми не отримали нічого. Сподіваємося, що міністр надішле поправки, як він обіцяв кілька місяців тому",- сказав Букіккіо в ексклюзивному інтерв'ю в ефірі "Подробиць тижня".

За його словами, закон про люстрацію в нинішньому вигляді "повинен бути змінений, тому що він не повністю відповідає європейським стандартам та принципу верховенства права".

"Сам по собі він - не хороший закон. Тому ми рекомендуємо його змінити. Повторю, що, на нашу думку, закон у такому вигляді, в якому він зараз, не відповідає принципам верховенства права і демократії, а також європейським стандартам у цій сфері. Документ треба змінити. Застосування закону до людей, звичайно, може розглядатися судами, і, врешті-решт, судом з прав людини у Страсбурзі",- зазначив Букіккіо

"Громадяни України чекають реформ. Вони вийшли на Майдан якийсь час тому, щоб відбулися зміни, але поки що їх немає. Це важливо. Важливо для позиції України в міжнародному співтоваристві. Воно перестане підтримувати Україну, якщо необхідні реформи не будуть проведені швидко. І це також викликає розчарування Венеціанської комісії, тому що ми довгий час працювали заради України, заради демократії в цій країні, та взяли до уваги дуже багато думок, особливо у сфері юстиції, а зараз ризикуємо не побачити хороших результатів. Це важливо, це має ключове значення. І я хочу закликати всі політичні сили в Україні бути відповідальними і виконувати свою роботу зараз, особливо у Верховній Раді.",- додав Букіккіо.

Читайте також: Командувача Сухопутними військами звільнили з законом про люстрацію

Закон про люстрацію ("Про очищення влади") набув чинності 16 жовтня 2014 року. Закон забороняє для високопоставлених чиновників режиму екс-президента України Віктора Януковича займати посади в органах державної влади на 10 років, для інших - 5.

22 жовтня Конституційний суд України вирішив продовжити розгляд справи про конституційність окремих положень закону "Про очищення влади", не взявши до уваги клопотання співавтора законопроекту народного депутата Леоніда Ємця, який бере участь у роботі Венеціанської комісії. Народний депутат і один з ініціаторів люстрації Єгор Соболєв озвучив свій протест на засіданні суду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі