Вчений: Україна повинна знайти свій бренд, щоб зацікавити ЄС - Політика - dt.ua

Вчений: Україна повинна знайти свій бренд, щоб зацікавити ЄС

10 липня, 2009, 15:01 Роздрукувати Випуск №26, 10 липня-31 липня

Україні необхідно знайти такий бренд країни, який би чітко вказував на її можливості, привабливість і унікальність для європейського співтовариства, вважає доктор економічних наук, професор Олександр Шаров.

Україні необхідно знайти такий бренд країни, який би чітко вказував на її можливості, привабливість і унікальність для європейського співтовариства, вважає доктор економічних наук, професор Олександр Шаров. 

За його словами, якщо пріоритетом для держави є посилення процесу євроінтеграції, то Україні перш за все необхідно показати Європейському союзу свої переваги.

«І тут ми маємо чітко розуміти не тільки, чим ЄС цікавий нам, а й чим ми можемо зацікавити європейців. Нашою дешевою робочою силою та великим ринком? Але вони й так усе це мають, притому без зайвого клопоту. Очевидно, що, стаючи членом міжнародного елітарного клубу (чим, по суті, і є ЄС), ми повинні принести з собою щось цінне. Передовсім це, звісно, має бути сама Україна — політично стабільна, економічно розвинена, культурно самобутня, кримінально безпечна», — наголосив він у статті для «Дзеркала тижня».

На думку вченого, необхідно створити сучасний імідж країни (brand state), на кшталт тих країн, які давно зарекомендували себе як законодавці моди або фінансові центрів світу. Так, за словами вченого, навіть стародавня Індія з недавніх пір знайшла новий імідж завдяки своїм програмістам. 

«Причому більшість з них (програмістів, — ред.) оволоділи світовим ринком, не виходячи зі своїх офісів у Мумбаї (колишньому Бомбеї) та Калькутті. А на їхньому ж місці могли бути ми. Адже все це завдяки аутсорсингу, який у них спрощений, а в нас, навпаки, ускладнений», — вважає вчений.

На думку Шарова, Україна повинна зосередитися на пошуках свого унікального продукту. «На жаль, крім Chicken Kiev, ніщо на думку не спадає. Може, все-таки зробити ставку на нанотехнології? І навалитися «всім миром». Сконцентрувати ресурси», — додав експерт.

Крім того, відзначив вчений, для ЄС також важливі хороші економічні відносини з певними регіонами, які Україна у разі наявності таких відносин могла б привнести «до скарбнички» ЄС.

«Якщо ми тішимося надією зіграти роль містка між ЄС і Росією, то в нас мають бути, скажімо, із Росією кращі відносини, ніж у країн ЄС. Інакше їм місток не буде потрібний. Проте сьогодні ми навряд чи можемо їм це запропонувати», — констатував він.

Докладніше читатйте у статті Олександра Шарова «Це — економіка, шановні добродії!» у свіжому номері «ДТ». 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №35, 21 вересня-27 вересня Архів номерів | Зміст номеру < >
Вам також буде цікаво