ВАСУ вирішив не карати багатьох суддів Майдану через закінчення строків давності

Поділитися
ВАСУ вирішив не карати багатьох суддів Майдану через закінчення строків давності Рішення багатьох суддів Майдану можуть залишитися безкарними
Закон "Про забезпечення права на справедливий суд" вніс в законодавство правову колізію

Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) вважає неможливим притягнення до дисциплінарної відповідальності більшість суддів, які судили активістів Евромайдану, через закінчення строків давності, повідомив голова ВАСУ Олександр Нечитайло.

Через закон "Про забезпечення права на справедливий суд" виникла правова колізія: його норми встановлюють трирічний строк притягнення до дисциплінарної відповідальності, а перехідними положеннями був встановлений з 27 лютого по 28 березня термін у один рік.

Згідно з рішенням ВАСУ, повинна застосовуватися норма про річний термін притягнення суддів до дисциплінарної відповідальності. У зв'язку з цим було скасовано три рішення Вищої ради юстиції про надання схвалення на звільнення за порушення присяги суддів, які виносили рішення проти активістів Евромайдана.

Зокрема, скасовано звільнення судді Чорнобаївського районного суду Черкаської області Неллі Цибри, судді Бориспільського міського райсуду Київської області Анатолія Левченка, судді Оболонського районного суду Києва Віталія Литвинова.

"Нам заважає цей ляп (в законі – ред.)", - сказав голова Вищого адмінсуду.

Нечитайло також підкреслив, що остаточне рішення в цьому питанні поставить Верховний Суд.

Читайте також: Корупція в Україні, проти якої зібрався Майдан, досі нікуди не зникла – Washington Post

Нагадаємо, що 18 лютого виповнилося два роки кривавим подіям на Майдані Незалежності, під час яких було розстріляно активістів. Розслідування більшості кримінальних справ за фактом кривавих злочинів, скоєних проти учасників Майдану, зупинене, тому що більшість підозрюваних втекли з країни. Про це йдеться в листі голови антикорупційного комітету Верховної Ради Єгора Соболєва до голів парламентських фракцій. Зокрема, у справі про незаконне скасування конституційної реформи ніяких підозр нікому не було оголошено.

Тим не менш, триває звільнення суддів за порушення присяги, які виносили рішення під час Революції гідності. Зокрема, 24 лютого була звільнена суддя Лариса Калініченко, яка грубо порушувала вимоги процесуального законодавства і виявляв упередженість під час розгляду справ щодо активістів. До цього, 30 січня, президент України Петро Порошенко звільнив 86 суддів за порушення присяги.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі