ВАРІАНТ ХОЧ І «НУЛЬОВИЙ», АЛЕ ДІЛИТИСЯ ТРЕБА...

Поділитися
Для офіційної Москви «було і залишається принциповим» питання завершення Україною процедур із ра...

Для офіційної Москви «було і залишається принциповим» питання завершення Україною процедур із ратифікації її парламентом угоди про «нульовий варіант», заявив у п’ятницю в Москві прем’єр-міністр Росії Михайло Касьянов за підсумками переговорів із главою українського уряду Анатолієм Кінахом.

На останніх переговорах України та Росії 14 серпня на рівні державних делегацій у Москві було досягнуто домовленості, що Росія надасть Україні додатковий перелік об’єктів у ряді країн, у яких українська сторона зацікавлена отримати нерухоме майно колишнього СРСР для розміщення своїх дипломатичних, консульських і торгових представництв.

Відповідно до угоди між урядами Росії й України, підписаної 9 грудня 1994 року і яка отримала неформальну назву «нульовий варіант», Російська Федерація визначалася правонаступницею колишнього СРСР по зовнішньому боргу й активах, включаючи і закордонну власність.

Ця угода не ратифікована Верховної Радою України, котра 19 лютого 1997 року відклала ратифікацію до виконання Росією ряду умов, у числі яких — надання повної інформації про склад і балансову та ринкову вартість закордонної власності колишнього Союзу, підтвердженої висновками міжнародного аудиту; погашення перед юридичними та фізичними особами України заборгованості Зовнішекономбанку колишнього СРСР, а також застосування Росією щодо України режиму вільної торгівлі в повному обсязі.

За наданими раніше Росією даними, на кінець 1991 року пасиви колишнього Союзу оцінюються в $93,7 млрд., а активи — у $110,1 млрд., депозити Зовнішекономбанку складають близько $700 млн. Відповідно до договору про правонаступність щодо зовнішнього держборгу й активів колишнього СРСР від 4 грудня 1991 року Україна взяла на себе зобов’язання обслуговувати 16,37% боргу і прийняла на себе право власності на такий же відсоток активів СРСР. Відповідно до протоколів до договору, сума зовнішнього боргу СРСР складала $81 млрд., активи: майно за кордоном — 3,5 млрд. крб. (за балансовою вартістю), борги країн, що розвиваються — $74 млрд., борги колишніх соцкраїн — 47,9 млрд. переказних карбованців, золото — 259 тонн.

Україна залишалася єдиною з країн СНД, яка не ратифікувала угоду про «нульови варіант».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі