Вакарчук заявив про відсутність політичних амбіцій і озвучив програму розвитку України

Поділитися
Вакарчук заявив про відсутність політичних амбіцій і озвучив програму розвитку України Вакарчук в президенти йти не збирається, але політичну програму вже підготував © кадр YouTube
Музикант підтримує виборчу реформу, приватизацію і створення антикорупційного суду.

Лідер групи "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук заявив, що у нього немає політичних амбіцій, озвучивши при цьому перелік реформ, які, на його думку, є умовою розвитку України.

Він підкреслив, що ніколи не заявляв про президентські амбіції і не збирається робити це зараз.

У своєму відеозверненні, опублікованому ввечері в неділю, 10 грудня, музикант запевнив, що "влада як така його не цікавить", і що він не співпрацює з політтехнологами.

"Ніколи не замовляв жодих соцдосліджень або кампаній на тему своїх президентських чи інших політичних рейтингів. До публікацій таких рейтингів я ставлюся стримано ще стриманіше - до їх обговорення, тому що в країні зараз більш важливі речі", - підкреслив Вакарчук.

При цьому він висловив упевненість, що в Україні необхідно "зводити дві колони": верховенство права та ефективний державний апарат, а також зміцнювати третю – демократію.

Вакарчук також озвучив політичну програму, що складається з 10 пунктів.

1.Створення антикорупційного суду.

"Державні злодії, особливо високого рангу, повинні бути неминуче покарані", - підкреслив Вакарчук.

2. Реформа виборчого законодавства – перехід до пропорційної системи виборів народних депутатів за відкритими партійними списками й оновлення складу Центральної виборчої комісії.

"Новий склад ЦВК має бути набраний з професійних експертів", - висловив впевненість Вакарчук. Він також висловив упевненість в необхідності обмежити політичну рекламу на телебаченні і радіо, а також "зменшити роль олігархів і великих грошей на вибори".

3. Проведення цієї реформи державної служби, яка, на думку музиканта, повинна стати по-справжньому гнучкою і сучасної.

4. Реформа Служби безпеки України, яка повинна зосередитися на контррозвідувальної діяльності та охорони національної безпеки.

"СБУ повинна перетворитися з інструменту впливу на бізнес на зброю для боротьби з тими, хто реально підриває нашу безпеку і незалежність", - підкреслив Вакарчук.

5. Приватизація державних підприємств.

6. Зміна правил поведінки політиків – вони повинні стати більш відкритими та доступними.

"Не може людина, яка все життя працює на держслужбі, вести життя мільйонера, а часом навіть і мільярдера", - зазначив музикант.

7. Політична відповідальність.

"Політикам варто навчитися виконувати власні обіцянки, а якщо це неможливо, пояснювати, чому так сталося", - висловив упевненість Вакарчук.

8. Культура прозорою комунікації. За словами музиканта, кожен крок політичного діяча повинен мати чітке і правдиве пояснення.

9. Вакарчук також закликав окреслити межі дозволеного.

"Ніхто за жодних обставин не повинен їх порушувати, а їх перелік повинен бути сформований і оприлюднений", - підкреслив він.

Свою увагу до суспільно-політичної ситуації в країні Вакарчук пояснив важливістю процесів, які відбуваються.

"Після Революції Гідності я сказав собі, що я більше ні за яких обставин не стоятиму осторонь від процесів, які відбуваються в країні", - заявив музикант.

Він додав, що ніколи "не давав жодних обіцянок політиками чи бізнесменам" й іронічно відноситься до теорій, що хтось з олігархів нібито фінансує, веде або "стоїть за ним".

"Я абсолютно самостійна, самодостатня й фінансово незалежна людина", - підкреслив Вакарчук.

Як повідомлялося, в листопаді 2017 року чотири соціологічні служби (SOCIS, КМІС, "Рейтинг" і Центру Разумкова) провели велике опитування серед 20 тис. громадян України. Його дані показали, що в трійку лідерів президентського рейтингу входять Петро Порошенко (16,1%), Юлія Тимошенко (14,4%) і Святослав Вакарчук (12,1%). Далі йдуть Анатолій Гриценко та Юрій Бойко на 9,3%, Вадим Рабинович - 7,9%, Олег Ляшко - 7,5% (рейтингові показники розраховані на основі тих респондентів, хто визначився зі своїм вибором і візьме участь у голосуванні).

При цьому у Вакарчука найнижчий антирейтинг з усіх кандидатів: до нього ставляться позитивно 37% громадян, негативно – 38%, свідчать дані опитування компанії GfK Ukraine.

До президента Петра Порошенка позитивно ставляться 15% респондентів, негативно – 74%.

Найгірше українці сприймають колишнього прем'єра Арсенія Яценюка: 5% позитивних оцінок, 85% - негативних.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі