В Україні йде боротьба за право виготовлення біометричних паспортів - Політика - dt.ua

В Україні йде боротьба за право виготовлення біометричних паспортів

17 лютого, 2011, 07:38 Роздрукувати

У рамках затвердженого Кабміном проекту національного плану з виконання плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС в Україні гостро постало питання про виготовлення біометричних паспортів. Введення біометричних документів є однією з принципових вимог ЄС.

Національний план із виконання плану дій (ПД) щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України повинен бути затверджений у найближчі дні указом президента Віктора Януковича. Вчора завершилося міжвідомче узгодження проекту документа, копію якого має в своєму розпорядженні «Коммерсант-Украина». Документ передбачає, що всі пункти національного плану будуть здійснені не пізніше IV кварталу цього року.

Сім із 36 сторінок документа зайняв опис дій щодо впровадження в Україні біометричних закордонних паспортів та посвідчень біженця. Для цього необхідно прийняти закон "Про документи, що засвідчують особу і підтверджують громадянство України" і низку підзаконних актів.

За словами джерела видання, законопроект поки не готовий: "Йде боротьба за грошові потоки, за право виробляти біометричні паспорти". Згідно з національним планом, підприємство, яке отримає держзамовлення на виготовлення паспортів, буде визначено до кінця лютого.

Консорціум ЄДАПС, що виробляє захищені елементи нинішніх закордонних паспортів, технічно готовий почати випуск бланків паспортів з біометричними елементами, зазначає керівник громадської організації «Європа без бар'єрів» Ірина Сушко.

"Але якщо ґрунтуватися на практиці інших країн, то паспорти слід було б виробляти держкомпаніям, без допуску приватного капіталу. ЄДАПС - це яскравий приклад участі приватного капіталу. У мене, зокрема, викликає питання вартість біометричного паспорта, виготовленого за його участю, - чи буде документ обходитися у 25-30 євро, як у Сербії ", - відзначає експерт.

Народний депутат від Партії регіонів Василь Грицак, який заперечує свою причетність до консорціуму ЄДАПС і просить називати його "депутатом, що підтримує технології, які використовуються ЄДАПС", підтвердив інформацію про те, що зараз ведеться боротьба за право виробництва біометричних паспортів. За його словами, у даний час лобіюється схема створення нового підприємства, яке буде виготовляти бланки самостійно. "Мова йде про закупівлю обладнання на суму 150 млн євро", - уточнив він.

Ірина Сушко нагадує, що скористатися безвізовим режимом зможуть не всі громадяни, а тільки ті, хто змінить паспорт на біометричний.

Слід зазначити, що своєчасне виконання національного плану не гарантує позитивне рішення Євросоюзу про надання Україною безвізового режиму. Автори національного плану визнають, що виконання деяких вимог ЄС не обмежується 2011 роком. Зокрема, план дій передбачає завершення Україною виконання програми з облаштування держкордону, а також розробку і реалізацію програми з протидії торгівлі людьми та з боротьби із відмиванням нелегальних доходів. Ці держпрограми розраховані до 2015 року, і Кабінет міністрів не ініціював скорочення термінів їх виконання.

Нагадаємо, уряд на початку лютого ц.р. вирішив відмовитися від послуг консорціуму ЄДАПС і відновити державний контроль над виробництвом захисних знаків і документів суворої звітності.

За матеріалами: «Коммерсант-Украина»

 


 

Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №38, 12 жовтня-18 жовтня Архів номерів | Зміст номеру < >