В ОСТАННЮ ХВИЛИНУ

Поділитися
НАЧЕБТО ДОМОВИЛИСЯ... Результати переговорів України з Росією по врегулюванню газових проблем задовольняють українську сторону «на 99,9%», заявив Президент України Леонід Кучма...

НАЧЕБТО ДОМОВИЛИСЯ...

Результати переговорів України з Росією по врегулюванню газових проблем задовольняють українську сторону «на 99,9%», заявив Президент України Леонід Кучма.

В інтерв’ю журналістам у п’ятницю в Мінську він підкреслив, що в ході переговорів українська сторона взяла на себе зобов’язання дотримуватися партнерських взаємин у питаннях оплати за газ і його транзит. «Увесь час жити в борг і потім ходити й просити: «пробачте, будь ласка, борг на 10 років», — неприпустимо», — переконаний Президент. Український лідер підкреслив, що так «партнери, особливо стратегічні, не поводяться», додавши: «Якщо не можеш (платити. — ІФ), не бери. Шукай можливості в себе».

Л.Кучма підкреслив, що Україна «на 100% у 2001 році буде забезпечена ресурсами й газом». Він також зазначив, що в ході переговорів сторони досягли домовленості про створення страхового фонду у формі «стенд бай» обсягом 5 млрд. куб. м газу, «щоб не було збою поставок газу з Росії в Європу». У цьому фонді вартість 1 тис. куб. м газу складе $80.

При цьому, за словами Президента, російська сторона «пішла назустріч», погодившись, що Україна платитиме $40 у грошовій формі, а решту $40 — у державний борг, який буде реструктуризовано. Він сказав, що Росія надасть Україні як сезонний кредит 2 млрд. куб. м газу. Крім того, досягнуто домовленості про транзит територією Росії 30 млрд. куб. м туркменського газу.

Л.Кучма повідомив, що в ході переговорів сторони досягли домовленості про реструктуризацію газових боргів. Він назвав це «принциповим питанням».

За словами Президента, борги будуть реструктуризовані на 8—11 років. Л.Кучма сказав, що питання про термін буде уточнено пізніше, оскільки сторони «домовилися сісти за стіл переговорів і подивитися, яке буде навантаження на бюджет України» із точки зору сплати боргових зобов’язань. Крім того, сторони погодилися з необхідністю підписати найближчим часом угоду про гарантії транзиту.

Л.Кучма охарактеризував переговори як непрості, нагадавши, що вони тривали 3,5 години в розширеному складі, за участю прем’єрів двох країн, і стільки ж між двома президентами особисто.

А тим часом...

Торговий дім «Газ України» заявив, що, за оперативними даними на 30.11.2000, підприємства комунальної теплоенергетики й котельні промислових підприємств, які відпускають теплову енергію населенню й бюджетним організаціям, закупили тільки 34% від обсягів газу, необхідного для проведення опалювального сезону в першій декаді грудня 2000 року. Фактично закуплено 210 млн. куб. м газу на суму 39,8 млн. грн., при тому, що запланований обсяг споживання газу на першу декаду перевищує 600 млн. куб. м загальною вартістю 117 млн. грн.

«Тільки оплачені обсяги газу будуть подані на підприємства комунальної енергетики й котельні промислових підприємств. Ми не можемо допустити безоплатного споживання енергоносіїв», — наголосив генеральний директор Торгового дому «Газ України» Олег Саванчук.

ПІСЛЯ ПОДІЛУ «ПО-БРАТЕРСЬКИ»...

Президент України Леонід Кучма знову запропонує Верховній Раді розглянути питання про механізм компенсації громадянам втрат від знецінювання грошових заощаджень в установах Ощадбанку колишніх СРСР і Укрдержстраху акціями, які належать державі у високоліквідних підприємствах.

За його словами, 200 млн. грн., що виділяють щороку на ці цілі з бюджету, — це «копійки», і проблему треба вирішувати якось інакше.

Л.Кучма зазначив, що Росія вчинила з Україною «м’яко кажучи, некоректно», перерахувавши свого часу всі кошти Ощадбанку до Москви і пізніше нічого не повернувши. «Гроші залишилися, у принципі, в Росії», — сказав він.

Як раніше повідомляло агентство, Указ Президента від 28 червня 1999 року «Про додаткові заходи з погашення заборгованості по виплатах пенсій, заробітної плати і компенсації громадянам втрат від знецінювання грошових заощаджень в установах Ощадного банку України і колишнього Укрдержстраху» передбачав механізм їхньої компенсації державними акціями за згодою громадян. Пропонувалося також дозволити підприємствам здійснювати додаткові емісії акцій у рахунок погашення заборгованості по зарплаті своїм працівникам за їхньою згодою. Проте Верховна Рада цей указ відхилила. Сертифікатну приватизацію в Україні було завершено 1999 року. Нині в Україні проводиться винятково грошова приватизація.

Як повідомлялося, за станом на 1 січня 1991 року в Росії залишилися 84,3 млрд. карбованців українських вкладників, внесених у каси Ощадбанку колишнього СРСР.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі