В ОСТАННЮ ХВИЛИНУ

Поділитися
ПАРЄ СТУРБОВАНА Доповідачі від комітету ПАРЄ з питань моніторингу по Україні Ганне Северінсен і ...

ПАРЄ СТУРБОВАНА

Доповідачі від комітету ПАРЄ з питань моніторингу по Україні Ганне Северінсен і Рената Вольвенд надіслали голові Асамблеї лист, у якому висловили занепокоєння з приводу можливого розвитку подій у країні після визнання конституційним президентського законопроекту про імплементацію результатів референдуму.

Як повідомило агентство «Інтерфакс-Україна» у п’ятницю в секрета- ріаті української парламентської делегації, у листі доповідачі нагадують, що на розгляд українського парламенту подано два законопроекти про внесення змін у Конституцію.

КС, говориться в листі, висловив свою точку зору тільки стосовно поданого Президентом законопроекту про внесення поправок у Конституцію, попри те, що парламент (304 депутати з 440. — ІФ) просив дати висновок щодо обох законопроектів.

Г.Северінсен і Р.Вольвенд занепокоєні тим, що цього тижня може відбутися перше голосування президентського законопроекту, який може підтримати проста більшість Верховної Ради (226 голосів. — ІФ).

«Згодом, коли Верховна Рада збереться у вересні й не зможе набрати 2/3 необхідної більшості (300 голосів. — ІФ), Президент «уживе заходів» з метою виконання «волі народу», — відзначають доповідачі.

Г.Северінсен і Р.Вольвенд звертаються до лорда Рассела-Джонстона з проханням «підготувати Бюро Асамблеї до такого можливого розвитку подій».

«Коли буде цілком очевидно, що ситуація у вересні розвиватиметься вищевказаним шляхом, може з’явитися необхідність направити нашого представника в Україну для збирання фактів, а також винесення питання щодо України за терміновою процедурою на розгляд вересневої сесії», — йдеться в листі.

Як стало відомо агентству «Інтерфакс-Україна», у п’ятницю вранці Бюро Асамблеї розглянуло лист доповідачів і визнало слушним їхнє занепокоєння.

ПЕРШИЙ — ПіШОВ!

Екс-прем’єр-міністр України Павло Лазаренко має відповідати за українськими законами, заявив Президент країни Леонід Кучма. Він закликає США підписати угоду з Україною про правову допомогу, яка б передбачала екстрадицію П.Лазаренка.

У п’ятницю в інтерв’ю журналістам Президент підкреслив, що Україна готова підписати «будь-яку угоду щодо цієї проблеми». Він виявив подив поведінкою американської сторони. «Якщо вони (США) і весь світ зацікавлені, щоб у будь-якій країні було менше корупції, зловживань службовим становищем, то в першу чергу необхідно не декларувати це, а показати приклад, у тому числі і щодо Лазаренка», — сказав він.

За словами Л.Кучми, в цьому випадку і Україна, і він особисто «віритимуть у те, що США декларують». Тепер, на його думку, відбувається «все навпаки».

«Яка ж довіра у нас в суспільстві буде до американського правосуддя, яке тримає в США 1,5 року Лазаренка?», — запитав Кучма. При цьому він висловив думку, що «коли б Лазаренко не мав грошей, його б викинули з Америки».

Коментуючи рішення Женевського суду, Президент назвав його взірцем роботи країни в ринкових умовах. Він пояснив, що П.Лазаренко вивіз кошти з України, водночас швейцарський суд присудив йому штраф на користь цієї країни, повідомляє агентство «Інтерфакс-Україна».

Відповідаючи на запитання, Л.Кучма назвав нісенітницею заяву адвокатів П.Лазаренка про причетність вищих посадових осіб України, включаючи Президента, щодо нецільового використання кредитів МВФ.

Президент пояснив заяву адвокату тим, що їм «нічого більше говорити і вони як потопаючі хапаються за будь-яку соломину».

Л.Кучма нагадав, що всі у світі добре знають, що «Президент будь-якої країни не має ніяких механізмів і можливостей використовувати ці кошти (кредити МВФ—ІФ)». Кредити МВФ надаються Національному банку для підтримки стабільності національної валюти. «Як і куди використовуються кошти — справа лише Нацбанку», — підкреслив він.

Коментуючи ці заяви, Президент зазначив, що не говоритиме різких слів, додавши, що останнім часом він «і так часто це робить».

Як повідомлялося, П.Лазаренко засуджено женевським судом до 18 місяців тюремного ув’язнення умовно. Йому також доведеться виплатити кантону Женеви штраф у розмірі 10,6 млн. швейцарських франків. Його визнано винним у відмиванні грошей.

Підсудний, який знаходився у місцях попереднього ув’язнення в США, на процесі був відсутнім. Його адвокати визнали пред’явлені йому звинувачення. Суд дійшов висновку, що П.Лазаренко винний у розкраданні державних коштів в Україні. Колишній голова українського уряду визнав, що діяв виключно з метою особистого збагачення.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі