В Алжирі та Ємені пройшли акції протесту

Поділитися
У столицях Алжиру та Ємену в суботу, 12 лютого, відбулися сутички між учасниками антиурядових акцій і поліцією.

Демонстранти заповнили вулиці міста Алжир, де для охорони порядку і запобігання сутичок було мобілізовано близько 20 тисяч поліцейських.
За офіційними даними, в опозиційному марші взяли участь близько півтори тисяч людей, але його організатори стверджують, що ця цифра занижена. На їхню думку, демонстрантів було не менше 10 тисяч.
Місцеві правозахисники повідомляють про затримання більш ніж 400 демонстрантів. Серед заарештованих є жінки і представники іноземних ЗМІ.
Учасники акцій протесту вийшли на вулиці з вимогами про відставку президента країни Абдельазіза Бутефліка.
Крім того, організатори акції вимагали скасувати введений у 1992 році режим надзвичайного стану, звільнити опозиціонерів, затриманих під час січневих виступів, і дати можливість всім політичним партіям в рівній мірі можливість виступити по телебаченню.
Президент Алжиру Абдельазіз Бутефліка 3 лютого, коли в Єгипті відбувалися масові виступи опозиції, що вимагала відставки Хосні Мубарака, пообіцяв провести ряд політичних реформ. Бутефліка перебуває при владі з 1999 року. У 2008 році конституція Алжиру була змінена, так, щоб президент міг обійняти свій пост необмежену кількість термінів.
Ємен
Схожа ситуація складається і в іншому арабській державі - Ємені.
У суботу в Сані відбулися сутички між представниками опозиції і прихильниками Салеха. Група прихильників уряду, озброєні ножами і палицями, розігнала групу демонстрантів чисельністю в 300 осіб. Усього в акціях протесту в Ємені взяло участь кілька тисяч людей.
Крім того, повідомляється, що на площу Тахрір в Сані автобусами звозили прихильників проурядових рухів і партії влади. Вони розбили на площі наметове містечко, число мешканців якого оцінюється в 5 тисяч людей.
З часу «жасминової революції» в Тунісі акції протесту в Ємені відбуваються регулярно. 27 січня десятки тисяч жителів країни вийшли на демонстрацію в столиці Сані з вимогою відставки президент країни Алі Абдулли Салеха.
Президент Аллі Абудулла Салех, який перебуває при владі вже понад 30 років, раніше заявив, що не буде продовжувати термін своїх президентських повноважень, а також передавати президентську владу своєму синові.
За повідомленнями іноземних ЗМІ, деяких учасників акці протесту було побито поліцейськими. Судячи зі змісту опозиційних гасел, багатьох активістів надихнули народні виступи в Єгипті та Тунісі.
Нерозуміння причин
Президент Ємену прийняв низкумзаходів, які повинні були стати популярними. Зокрема, він дав розпорядження знизити прибутковий податок і взяти під державний контроль ціни на базові продукти харчування.
Тим не менш, опозиція сумнівається, що ці поступки послаблять стихійну хвилю протестів.
«Це метушливий хід, зроблений заради того, щоб гнів населення зменшився, але єменці протестують не проти низьких зарплат, - вважає лідер опозиційної коаліції Мохамед аль-Сабрі. - Ці рішення говорять про те, що у влади немає чіткого розуміння того, що відбувається, вони намагаються спростити ситуацію в країні ».
Ємен є найбіднішою з усіх арабських країн. Майже половина населення тут живе менш ніж на 2 долари на день.
Хвиля антиурядових маніфестацій в країнах арабського Близького Сходу прокотилася після того, як в Тунісі був повалений президент Зін ель-Абідін Бен Алі. Це сталося 15 січня.
11 лютого, після 18 днів багатотисячних, а в деякі дні й мільйонний мітингів, які пройшли по всій країні, пішов у відставку президент Єгипту Хосні Мубарак, що правив майже 30 років.
За матеріалами Бі-Бі-Сі , LENTA.RU
Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі