ЮНІСЕФ назвала країни, де дітям живеться найкраще - Новини України - Політика - dt.ua

В ЮНІСЕФ підрахували можливості українських дітей на їх майбутнє

20 лютого, 04:10 Роздрукувати

Україна в рейтингу країн з можливостями для дітей виявилася посередині.

Шанси на майбутнє в українських дітей є, але...

Українські діти мають можливості для щастя і добробуту рівно 50 на 50. Такі дані можна вивести з доповіді ООН, в якій Україна потрапила в середину відповідного рейтингу.

В Норвегії, Південної Кореї та Нідерландах найкращі умови для виживання і розвитку дітей, а найгірші - в африканських країнах ЦАР, Чад і Сомалі.

Про це йдеться в доповіді ООН "Майбутнє для дітей світу", розміщеному на сайті ЮНІСЕФ, передає Укрінформ.

"Доповідь показує, що діти у Норвегії, Республіці Корея та Нідерландах мають найкращі умови для виживання та добробуту, натомість діти у ЦАР, Чад, Сомалі, Нігері та Малі мають найгірші умови", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, експерти порівнювали можливості для дітей у 180 країнах. У доповіді аналізували умови для виживання та добробуту дітей, зокрема розвиток системи охорони здоров'я, освіти, харчування, екології та економіки країн.

У рейтингу добробуту та умов для розвитку дітей Україна посіла 91 місце поряд з Бразилією та Ямайкою.

Україну експерти визначили як країну з низько-cереднім рівнем багатства. При цьому Бразилія та Ямайка значаться у доповіді як країни з рівнем багатства - вище середнього.

Читайте також: ЮНІСЕФ запустив платформу з протидії кібербулінгу

50% українських підлітків мають досвід паління, 86% вживали алкоголь і 18% пробували наркотики. Про це свідчать дані дослідження дитячого фонду ЮНІСЕФ, опррилюднені в жовтні 2019 року.

Дослідження проводиться в Україні кожні чотири роки, починаючи з 1995 року. Це дозволяє визначити динаміку й основні тенденції в поширенні шкідливих звичок серед підлітків. Результати 2019 показують, що спостерігається стійка тенденція до зменшення куріння серед підлітків. У 2003 році досвід куріння мали 70% опитаних, а в 2019 цей показник склав вже 50%. У той же час збільшився доступ до алкоголю - більше половини опитаних зазначили, що легко можуть отримати пиво, вино або слабоалкогольні напої. Частка підлітків, які вживали наркотики, склала 18%, а серед дівчат зросла в 1,5 рази в порівнянні з 2015 роком (з 12,7% в 2015 р. до 18,1% у 2019 р.).

Крім вживання шкідливих речовин, дослідження також фокусується на залежності від соціальних медіа і проблеми буллінгу в школах. Нинішні результати показують, що більше половини опитаних проводять в соціальних мережах до чотирьох годин щодня. Позитивна тенденція спостерігається у боротьбі з буллінгом. Порівняно з даними ЮНІСЕФ за 2017 частка підлітків, які не стикалися з випадками буллінгу за останні 2-3 місяці, зросла з 38% до 57% в 2019 році.

За матеріалами: Укрінформ /
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, позначте її мишкою і натисніть Ctrl+Enter
Додати коментар
Залишилось символів: 2000
Авторизуйтеся, щоб мати можливість коментувати матеріали
Усього коментарів: 0
Випуск №1288, 28 березня-3 квітня Архів номерів | Останні статті < >