В Євросоюзі правильно розуміють порядок виконання Мінських угод – Гербст

Поділитися
В Євросоюзі правильно розуміють порядок виконання Мінських угод – Гербст Позиція ЄС і США щодо "Мінська" однакова: спочатку відновлення цілісності України, а потім проведення виборів у Донбасі © 20khvylyn.com
ЄС не хоче жертвувати Україною, вони розуміють, хто насправді є агресором, підкреслив екс-посол США.

Екс-посол США в Україні, директор "Євразійського центру Атлантичної ради" Джон Гербст заявив, що європейські політики, які залучені в процес врегулювання ситуації в Донбасі, добре розуміють логічний порядок імплементації Мінських угод – спочатку відновлення цілісності України, а потім проведення виборів у Донбасі.

За словами Гербста, це буде сприяти рішенню про продовження санкцій Євросоюзу проти Росії, поки вона не виконає свої зобов'язання.

"Я думаю, існує серйозна небезпека того, що Європа може (перейняти позицію Росії по Мінську – ред.), але я говорив з європейцями, залученими в цей процес, і що більш важливо: американські посадовці постійно говорять з ними. У Європі усвідомлюють порядок речей в правильному ключі. Іншими словами, існує послідовність, порядок імплементації, який покладає обов'язок на агресора, на Кремль, робити все як треба", - сказав Гербст.

За його словами, США та ЄС на даному етапі мають однакове бачення виконання "Мінська".

"За цією інтерпретацією Росія повинна дійсно виконати умови припинення вогню, вивести війська і важке озброєння з української території та дати Україні відновити контроль над кордоном", - зазначив Джон Гербст

Що стосується виборів у Донбасі, то, як сказав експерт, Україну ніхто не примушує робити які-небудь кроки, які могли б погіршити її позиції на законодавчому рівні.

"Так, вона повинна прийняти закон про місцеві вибори (у Донбасі – ред.), але нічого не зобов'язує Україну виконувати цей закон до того моменту, поки вона не поверне свій контроль над кордоном", - зазначив екс-посол США.

Проте він підкреслив, що Мінські угоди мають багато недоліків.

"Але США і Європа зберігають потужні санкції проти Кремля за невиконання Мінська", - повідомив Гербст.

За його словами, Мінські домовленості – це позитивний чинник, який допомагає Україні повертати Донбас.

У зв'язку з цим він висловив упевненість, що позиція американської сторони в спілкуванні з європейськими партнерами про порядок виконання "Мінська" у подальшому є переконливою та міцною.

"Європейці не хочуть жертвувати Україною – ні Франція, ні Німеччина. Вони розуміють, хто тут агресор", - підсумував Гербст.

Мінські угоди були підписані 12 лютого 2015 року за підсумками переговорів лідерів України, Росії, Франції та Німеччини. Керівники країн Заходу неодноразово заявляли, що зняття санкцій проти Росіїможливо лише повного виконання всіх пунктів угоди. У США їх пріоритетним пунктом вважаютьприпинення вогню на Донбасі, яке постійно порушується російською стороною.

Про перспективи зриву Мінського мирного процесу та його наслідки для України можна докладно почитати в статті Сергія Рахманіна "Ходіння по мінському полю" у свіжому випуску тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі